Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz DonDragonka #73871 üzenetére

    Bocsáss meg semmi offense nem akart lenni a mondandómban, csak az ilyen jellegű tesztelés veszélyeit próbáltam meg körvonalazni. Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy te megfelelő körültekintéssel futtatod le ezeket a teszteket; monitorozod a gépet folyamatosan és ha valami érték közelítené a kritikus szintet akkor közbe lépsz!
    De sokan vannak akik readonly nyomják a topic-ot, meg sok olyan olvasó is akad, aki csak erre jár és felszed információkat. Hidd el a legtöbb júzer azt sem tudja, amikor le fagy a gépe, akkor ha a kikapcsoló gombot folyamatosan nyomja, akkor leáll a gép, hanem megvárják, hogy lemerüljön az akku! És többnyire azzal sincs tisztában, hogy túl tud melegedni a notebook-ja és attól tönkre megy, vagy ami sokkal sunyibb dolog, hogy degradálódik és ezzel csökken az élettartama, simán winfos alatt becsukják a gépet és megy be a táskába; aztán vagy összejön a hibernálás, vagy nem és kérdezi a task manager másnap reggelig, hogy "bezárhatja-e a futó programot?". Sok egyszeri felhasználó egy hűtőpadnak sokkal több értelmét látja mikor már nagyon hangos a ventilátor a gépében, minthogy elvigye szervizbe és kitakaríttassa.
    Nyilvánvaló, hogy azok akik aktívak a topicban tisztában vannak azzal, hogy egy stressz-teszt milyen veszélyekkel jár (bár még mindig ráfutok, Furmark-os kommentekre :(( ) és oda is figyelnek a gépükre amikor kínozzák azokat. :R
    Szóval ezért szoktam mindig nyünnyögni, mikor beindul az a komment-cunami, hogy mivel kell a gépet tesztelni, stb. Mindig azt mondom, a gépeket használni kell; játszani rajtuk, vagy dolgozni, de tőlem akár a havat is lapátolhatják velük, ha kérik azt is meg tudom oldani, hogy bírják! De van olyan szitu, amikor a szintetikus stresszteszt nem vezet jóra:

    Ez Prime95 közben van most már BIOS update után, mert előtte elszaladt 200W-ig is a 10980 :W
    Szerencsére az AMD vezérlése egy kicsit bolond-biztosabb mert ott nem hőmérsékletre throttling-ol a CPU, hanem a PL tábla szerint veszi vissza az órajelet ahogy azt már Te is leírtad! Persze ez nem jelenti azt, hogy az egyszeri júzer ne támassza ki a proci órajelét maxon valami végtelen ciklussal :D :D

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák