Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a topicot félig-meddig. Azthiszem valahol szóbakerült az izomlazító. A legjobb a tőgykrém :D (bizony.) Az is mentolos és szerintem erősebb mint amit sportboltokban adnak. Aztán a futás... én 20-22km-t szoktam mindíg (heti 1-2 alkalom) csak unaloműzés szintjén. Picit nyújtok előtte (5-6perc) kis torna (5-6perc) és indulok. Aszfalton sajnos. De szerencsére van jó cipőm, így annyira nem fáj.

    Találtam a topicban egy olyan részt is, hogy ropogott a térd. Néhány éve (13-14éves koromban) nekem is nagyon ropogott. Aztán mostanában nem is figyeltem rá, és amikor olvastam a topicot akkor néztem meg, nekem már nem ropog :) Nem tudom mitől múlt el.

    Hozzáteszem, nb2-ben focizom. Szóval van egy alap kondim. De azért egy-egy ellazultabb időszak után kishíjján beledöglök a 22km-be :) (mert olyankor is annyit melegítek be, mintha príma kondiban lennék. ugyanis utálok bemelegíteni)

    Pulzusmérőm nincs, nem is lesz szerintem. Már valamennyire tudom konrtollálni vakon is a dolgaimat. Persze ha lenne rá keret, akkor biztos vennék de ma ami folyik... :) 15ezer órára, 20 futócipőre, ilyen-olyan kence aztán egy állítólagos ''legolcsóbb sportra'' máris rámegy 40ezer forint :)

    [Szerkesztve]

  • ronaldo

    őstag

    válasz rii #127 üzenetére

    Hát én általában rövidgatyában futok. Azt szoktam meg. Hidegebb időben is, mert bemelegszem, meg ritkán hűlök meg ilyen miatt (akkor is csak 1-2nap és elmúlik). Hosszúnadrágban nagyon régen voltm futni. Idegesít, hogy beizzad és hozzámtapad.

    Amikor végezni szoktam a futással, akkor ledőlök a földre, aztán nyújtom a jobb lábam, bal lábam az ismert módszerekkel de mindegyik után ''kirázom'' a lábam. Mindíg rögtön utána szoktam. Ha elmarad, 10-15 perc múlva hiába csinálnám, addigra már fájnak a végtagjaim. Egyébként utána valami szénhidráttal teli itókát mindíg szoktam inni, de itt hozzátenném, hogy én nem fogyás céljából futok és egyáltalán nem vagyok hízásra hajlamos.

    Na ja, bringa eszembe se jutott soha életemben. BMX-em (nem is rossz) egy időben volt, de káosz volt a karbantartása, meg darabokra törtem magam mindíg. Egyszer felújítottam aztán eladtam :)

  • ronaldo

    őstag

    válasz rii #134 üzenetére

    Valóban nehéz, meg nem mindíg figyel oda az ember. Voltak már kellemetlen futásaim, amikor telihassal az emésztési fázis kellős közepén koptattam a cipőmet. :) Aztán mikor hazaérek tök fáradtan, akkor irány a wc és jön az újabb menet :DDD

    Egyébként ha mindenképp éhes vagy, akkor cukortartalmú levet kell inni. (megint hozzáteszem, ha nem fogyás céljából futsz) Az pótolja a kaját, a cukrot meg ''elhagyod'' a futás során.

Új hozzászólás Aktív témák