Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz HKorn #59162 üzenetére

    Padon igazából csak lassabban tudsz futni mint amit mutat (már ha nem mér még rosszabbul mint általában :D), mert a pad egy szenzorral a szalag sebességét méri, amit te minden lépéssel egy pillanatra belassítasz.

    Én pl. kalibrált footpoddal futok padon, ami kint tökéletes tempót mér, de padon jól látszik hogy ha frissen is van olajozva a szalag, akkor is kb. 5 mp-el gyorsabbnak mutat a pad, mint a valós tempó. 4:00-ás (15 km/h) tempóhoz például általában 3:55 (15.2 km/h) szoktam beállítani.

    Az érzést viszont én is érzem amit írsz, de egyértelműen nem tudnék rá választ adni. Az egyik amire már én is gondoltam, hogy mivel itt tőled függetlenül a szalag is rántja a lábad, lehet az agyban keletkezik egy furcsa érzés, hogy nem te kontrollálsz. A másik amit észrevettem, hogy a behatárolt tér miatt, jobban szedem a lábam, mert talán tudat alatt fosok tőle hogy leesek. :D Ami kint mondjuk 176 lépésszám, azt bent 180, pedig a tempó ugyanaz.

    #59161tomcica
    Ja közben én is rájöttem, hogy 3:30 kevés lesz oda, 3:20-ba viszont kizártnak tartom, hogy bírnám 10 percig. 100-200-akat szoktam menni 3:00-3:20 között, úgyhogy szerintem ilyen 1000-1600 métert jó ha ki tudnék préselni azon a tempón. A legjobb 5K-m is már 5 éves és az is csak 17:25 (3:29/km), szóval mostanában nem lesz 10 percen belüli 3K. :N

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák