Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz borix #26557 üzenetére

    "Az ilyen megterhelést huzamosan fenntartani ideális körülmények is kellenek.(heti 6 edzési lehetőség, stresszmentes családi élet,aránylag nyugodt laza munkahely, 8-10 órás alvásidők nyugodt mély alvássokkal nem sokat forgolódva,táplálkozás rendberakása)"

    Ilyen van egyáltalán a világon? :)

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26557 üzenetére

    Lehet így van lehet nem, van aki 2x ennyit fut szóval ez nem ufó kategória még simán hobbi szint. A tapasztalatom az, hogy eddig a mennyiség amitől a leginkább haladtam valamerre, több szempontból is. Volt már egy jó időszakom decembertől - 270, 330, 260 (1 hét nátha), 370, 340. Az a fixa ideám, hogy ha egyszer megtanulok sokat futni akkor van miből csökkenteni speciálisabb edzésekre. A 100 egy relatíve arbitrary szám, de nekem kb ez jött ki, hogy maratoni felkészüléshez jó lenne ennyi hetente, ha valaha a 3 órát szeretném felülről karcolgatni.

    Nyilván lehet öregen is csinálni de nekem nincs sportmúltam, és türelmem várni, miközben a potenciálom csökken :) egyelőre próbálok arra koncentrálni amire tudok - cipő, futótechnika, meg valami core meg egyéb egyszerűbb gyakorlatok amit tudok otthon is csinálni - ebből még nincs kirakott és rendszeres rutinom de kellene.

    A heti 5 edzés megvolt tavaly tavasz óta, a szüneteket leszámítva, ha nem erősek akkor az megy feltéve, hogy eszem és alszom nagyjából rendesen (igyekszem).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Danika256

    aktív tag

    válasz borix #26557 üzenetére

    De a futóstílussal mit lehet csinálni, ha már az adottságaid is komolyan befolyásolnak? Én pl már nem tudok mit tenni azzal, hogy 28 évig semmit nem sportoltam, full lúdtalpas vagyok, sajnos emiatt a lábaim csámpásak stb, mert nem úgy alakultak ki a dolgok! Most már gyaloglásnál is hiába figyelek, a megfelelő járásra, ezzel nem lehet visszacsinálni a dolgokat...
    Nem mondom aerob edzésnél ha épp jó állapotban vagyok, és tudok erre figyelni, ha megvan a dinamika stb, ezt érzi is az ember, akkor elég szépen tudok még így is futni...
    De versenyen ahol már anaerob tetején hajt az ember, ez a legutolsó amire figyelni tud! Nekem legtöbbször katasztrofális, sokszor a fényképeket megnézve még én is elképedek magamon.. Aztán erre csinálhat futóiskolás gyakorlatokat az ember, amennyit akar, sokat segíteni nem fog, mert ha az ember lába nem úgy fejlődött, nem úgy áll gyárilag, sokat változtatni ezen nem is lehet. Ha meg nagy a terhelés, akkor meg ilyenre figyelni amúgy is esélytelen. Engem addig nem is zavar, míg fejlődök és emiatt nem kerülök hátrányba, amíg ez komolyan nem hátráltat. Ráadásul ha nagyon erőltetem a dolgot, még a térdeim sem köszönik meg, mióta kissé jobban ráhagyom, nem is fájnak annyit..

Új hozzászólás Aktív témák