Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz LanyUs #25777 üzenetére

    Terhelés függő, hogy melyik izomtömeg nő. Ha kicsi terhelést adsz neki sok ismétléssel, akkor a lassú izomrostokból lesz több, ha nagy terhelést adsz neki kevés ismétléssel, akkor meg a gyorsakból. Ha nem sprintre készülsz, akkor közepesen érdemes csinálni, és akkor talán javul az erőállóképességed. Úgy rémlik ilyen 8-10 ismétléses szettekkel szoktak operálni 80-85% körüli intenzitással, ha az erőállóképesség a cél.

    Nekem nem volt sosem bajom a combommal, talán a focis múlt miatt. A vádlim, ami eleinte bedurrant, amikor újra kezdtem a futást, de az már 5+ éve volt. Mostanában csak néha van egy kis comb izomlázam pár napig, ha keményebben odateszek neki terhelésben. A sok alapozós lötyögéstől ellustult...

    Domb futásnál, ha túl meredek, akkor azt javasolják, hogy sok kicsi gyors lépéssel próbáld megoldani. Szóval hogy a cadence legyen állandó gyors, és a lépéshosszal szabályozd, hogy milyen gyorsan haladsz felfelé. Ha bedurran, akkor csökkentsd a lépéshosszt, amíg úgy nem érzed, hogy oké. Ezt nagyon sokat kell gyakorolni, nekem sem megy egyébként, de én általában előbb fogyok el keringésből dombon, mint izomból.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák