Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz HThomas #1657 üzenetére

    Különbséget tennék a között, hogy egy gép tendenciózusan hibázik, mellé állít, meg a között, hogy a téma helyett mondjuk az annál sokkal kontrasztosabb háttérre állít élességet. Gyanítom abban a tesztben is ez utóbbi lehetett. Ez szerintem minden gépen elő tud fordulni és nagy százalékban van benne egy nagy adag user error is.

    Például nem vette kellően kicsire az AF pontot, vagy csak szimplán túl a szélére helyezte azt. :)

    Persze olyan is van, hogy egy gépen nem lehet kellően kicsi AF keretet választani, de a Fujin szerintem pont lehet.

  • Freddy76

    addikt

    válasz HThomas #1657 üzenetére

    Én 2012 decemberében az olympus em-5-öt cseréltem d7000-re, nem kis szerepe volt a váltásban annak a ténynek, hogy a d7000-re van ekv. 50 körüli, viszonylag kicsi, fényerős fix, 35/1.8g. Amit én azzal szívtam... Megjártam a Fóti utat párszor mire (a vadiúj gépen) belőtték az af szenzort, de a 35/1.8g ekkor is pontatlan volt, ráadásul össze-vissza, tehát a fine tune sem segített. Eladtam a p.csába... De a Nikon topik állandóan attól hangos, hogy a d90/7000 nem működik a 35/1.8-cal, a net is tele vele, de a nikonnak ez a hiba is olyan, mint a d600 olajosodása: nem létezik...

    Ez a fuji viszont nekem is baromira tetszik, nagyon kíváncsi leszek az itthoni árára, lehet, meg is veszem majd TayRol-ét :DDD . Érdekes, én nem is gondoltam arra, hogy a pd-af esetében is előfordulhat front/back fókusz, de örülök, hogy tényleg nem...

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák