Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radeon.Z

    csendes tag

    válasz Szaki-sldzzt #411 üzenetére

    Pl. esztergán pofaszabályzáshoz nagyon hasznos, hogy kiválasztod a pofa kontúrját grafikából, és csak kitöltöd a méreteket, ő megírja rá a programot, de ez használható adott munkadarabokhoz is.
    Hasznos még az alkatrészprogramhoz hozzárendelhető gépi nullpont, ezzel a Mazakon kívül még nem találkoztam (ettől még lehet). Tehát bemért szerszámok esetén, csak ráhívsz a programra, és ciklustart. Feltéve, ha a korábbi pofát raktad vissza, és a nullpont nem változott.
    vagy: ha nem akarsz, nem kell eljárást programozni szerszámváltáshoz, hanem egyszerűen G28 (ha jól emlékszem) és kiugrik mindíg nullpontra (munkatér legmesszebbi pontja).
    Én soha nem tanultam meg a ciklusokat fejből, amit sűrűn használok azt tudom, amit meg ritkán, pl. ha olyan programot töltenek ki a gépre, amiben ilyen van, eleve rájövök mi az, és tudom módosítani, amit kell. Nagy eltérések nincsenek. Pl. Haas tábláját csak unalmamban nézegettem néha az elején.

    Nem ismeri valaki a Mazak új Mátrix vezérlőjét? Megjött az új gép, és hamarosan jönnek betanítani. Ez egy hajtott szerszámos dobrevolver, szegnyereggel, 160as tokmánnyal.Csinos darab.

    Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

Új hozzászólás Aktív témák