Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #39508 üzenetére

    Nem, nem biztos, hogy megvan. a 480 GB-os meghajtó lehet valójában csak 500 GB-os. Ez szervezési kérdés is, hogy a gyártó mire mennyi területet tart fent. Szóval én a rosszabb esetet vettem alapul, hogy +20 GB csak az overprovisioning, és akkor +30-at kell neki hagyni. Ha 32 GB az overprovisioning terület, akkor már cska 18 gigát. De szerintem nem egy nagy elvárás, hogy egy 480 gigás meghajtón maradjon 30 giga. Igazából még az sem baj, ha ideiglenesen egy ideig úgy használja, hogy már csak kevés hely van rajta. A baj akkor van, ha huzamosabb ideig használja teljesen betelve, és még efölött sok írás is történik a meghajtóra, állandóan cserélődnek az adatok. Akkor a vezérlőnek nagyon nehéz dolga van a cellák egyenletes fárasztása miatt, csak nagy write amplification-nel tudja a cellák tartalmát tologatni az egyenletes fárasztás érdekében, meg a garbage collection is elnehezül.

    Akinek gondot okoz, hogy 480 gigás meghajtón hagyjon 30 giga szabad helyet, az ne 480 gigás SSD-t vegyen, de még csak ne is 512-eset, mert már alapból nem lesz elég neki a jövőtállóság miatt, hanem min. 960-1000 gigásra érdemes rámenni. Persze ezt most nem a kérdezőnek írom, mert ő egyértelműen írta, hogy 110 giga szabad helyet mindig tud rajta hagyni, így ő nem érintett egyáltalán ebben a problémában.

    Nyilván mindenkinek más a helyszükséglete, függően attól, hogy milyen/hány OS, milyen/hány progi, játék, stb. vannak telepítve, mennyi adatot tárol rajta.

    De ez a betelve használás HDD-n sem ajánlott. Adattárnál mindegy, de ha pl. rendszer fut róla, akkor kevés szabad helynél egyre jobban töredezik a fájlrendszer, és egyre jobban belassulnak a lemezműveletek. Ez SSD-nél nem lényeges, ott más miatt kell helyet hagyni rajta.

    Eleve már a modern fájlrendszerek is szoktak hagyni pár % tartalékot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák