Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ubyegon2 #39069 üzenetére

    Azért továbbra is elég lekezelő vagy ám!

    Lásd:

    Azt nagy tisztelettel olvasom, hogy 25 éve áv-ztál a témából, remélem azt már jól elfeledted, mert az már csak levéltár értékű adathalmaz.

    Ez, azon túl, hogy igencsak leereszkedő stílusban íródott, konkrétan nem igaz. Magánszemélyek közti jogviszonyok vonatkozásában alig van változás, az elv meg változatlan.

    A lényeg, ami itt, SSD-k esetén is fontos: ha magánszemélytől vásárolunk, és hibás az eszköz, akkor vita esetén, alapesetben nekünk kell bizonyítanunk a hiba teljesítéskori meglétét ahhoz, hogy érvényesíteni tudjuk az igényünket.

    "Az amúgy elég baj, hogy maga a jogelv sem ment át, amit próbáltam leírni. A tény persze nem változik, ha egy használt eszköz normál használat során meghibásodik, egy éven belül az eladó köteles az előbbiekben idézett módon eljárni. Kivéve, ha inkább ügyvédeknek fizet."

    Milyen jogelv nem jött át? Milyen módon kell az eladónak eljárnia??? Az eladónak elég úgy eljárnia, hogy hátradől, és várja, hogy a VEVŐ bizonyítsa, hogy a hiba a teljesítéskor már megvolt.

    "Ezt a paragrafust jó, hogy idetetted a végére, mert szerencsére a téma ezen része csak részedről merült fel, de legalább ezt már tudjuk."

    Durván csúsztatsz. A #39054-ben Te írtad: "Sehogy, mivel az egy év első felében nem is őt [a vevőt] terheli a bizonyítás."

    Erre idéztem be a Ptk. vonatkozó szabályát, ami egyértelműen leírja, hogy az Általad írt általános esethez képest csak a vállalkozás-fogyasztó kapcsolat esetén áll fenn az, hogy az első fél évben az eladónak kell bizonyítania a hibamentességet.

    Eleve apróhirdetéses vételekről, tehát alapértelmezetten nem vállalkozástól való vásárlásról volt szó, így tehát nincs fordított bizonyítás az első hat hónapban. Erre idéztem be a Ptk. konkrétan erre vonatkozó rendelkezését.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák