Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dcenter

    csendes tag

    Sziasztok!

    A napokban beszereztem egy Samsung 830-as 64gb-os ssd-t. A PH-s útmutatások alapján üzemeltem be. Sajnos az alaplapom egy régebbi típus (Asus P5G41T-M LX2) sata2 csatlakozókkal, ezért előre tudtam, hogy kompromisszumokkal kell majd használni.

    Lefuttattam a diskmark-os tesztet és ezt az eredményt kaptam:

    A SSD tesztek lista eredményeivel hasonlítottam össze és nem értem, hogy a 4KQD32 olvasási értékeim miért lettek ilyen rosszak. A win7 telepítése után egyébként nem raktam fel chipset drivert, gyakorlatilag semmit, mert az egyik tesztben olvastam, hogyha működik a TRIM, akkor ajánlatos nem piszkálni (nekem működik sentinel szerint.) Szerintetek mi okozhatja ezt az alacsony értéket?

  • dcenter

    csendes tag

    válasz vazzz #41595 üzenetére

    Lemértem default értékkel is, ugyanilyen eredményeket kaptam. Az ATTO-s teszt ezt adta:

    Az alignálás rendben van. Viszont tegnap sokat olvasgattam az alaplapról. Ebben ICH7 chipset van, amiről azt írják (itt a fórumban is, rákeresve), hogy nem támogatja az AHCI-t. (Egyébként én beállítottam biosban az enchanced módot a sata-ra.) De akkor lehet az, hogy emiatt kapom ezeket az értékeket?
    Szóval gyakorlatilag ez az alaplap bukta így? Szoftveresen nem lehet valahogy megkerülni? Nézzek inkább ICH8/9/10-es lapokat használtan?

    (bosszantó amúgy, ez volt az egyetlen komponens, amit direkt újonnan vettem meg a garancia miatt, erre pont belefutottam ebbe az olcsósítós dologba úgy néz ki.. :( )

  • dcenter

    csendes tag

    válasz dcenter #41608 üzenetére

    ebben esetleg meg tud erősíteni valaki (vagy cáfolni) ? :)

    Az ICH7 chipset miatt kaphattam ezeket a nagyon alacsony értékeket? (mmint konkrétan azért, mert nem támogatja az AHCI-t?) Egyébként az, hogy a 4KQD32 értékem ennyire alacsony, az hol érződik legjobban?

    Bocsi, hogy mégegyszer felhozom, csak emiatt az egész miatt most elgondolkodtam, hogy érdemes lenne váltanom végre a core2duo architektúráról. Viszont, ha ez az érték esetleg driver szinten valahogy kompenzálható lenne valamennyire, akkor talán felesleges lenne a váltás. (Igaziból kicsit idegesít, hogy megvettem az ssd-t, de nem tudom teljes értékűen kihasználni minden előnyét.)

    Pls, segítsetek :)

Aktív témák