Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    Egy picikét komolyabbra venném a szót. Nekem a "kezembe" került ezt a fegyencedzést leíró mű. Szépen leírja, hogy mit, hogyan kell csinálni, képekkel illusztrálja. Emelett még motiváló is. A leírás szerint, eme módszer segítségével viszonylag rövid idő alatt, igazi, természetes, nyers erőre tehetünk szert. Mindemellé természetes, arányos (szép) izomzatot. Ehhez mindössze csak a saját súlyunkra van szükségünk (meg még pár apró dologra, az egyes gyakorlatokhoz). Egyszerű alapgyakorlatok, amelyek természetesek, ezáltal megmozgatják az összes izmot, ellentétben a drága kondigépekkel. Ezért nem kell drága bérletet venni, meg mindenféle mű vackot tömni magunkba. Az ókori olimpikonok ezzel a módszerrel edzették magukat, és a testfelépítésük, megjelenésük a mai napig követendő ideál.

    De most komolyan harminc évesen kezdjek bele? Bár 15 évvel ezelőtt jutott volna a kezembe ez a módszer! Mekkora poén lett volna, az oskolába, hónapról hónapra, egy vézna, gyenge fizikumú csontkollekcióból, egy izomgolyóvá válhattam volna, aki egy kézzel nyom fekvőtámaszokat fejen állva. A lehetősége meglett volna, időm mint a tenger, ráadásul a szükséges fizikai feltételek is adottak voltak, pl. tudtam volna húzódzkodni, megvolt hozzá a megfelelő állvány itthon, egy régi hinta. Most csak poénból is megnéztem, hogy milyen ojjektum lenne erre alkalmas a házban, vagy a kertben, de egyszerűen nincs semmi. A hintát már régen szétszedtük, már valamelyik kohóban lehet. :N

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák