Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • supercow

    őstag

    Nekem volt ilyenem, ha nincs más lehetőséged vedd meg, de ha van pl. dsl vagy kábel akkor ne.

    Download centre: többnyire zenei klipek, linux telepítő cd-k, ilyesmik, a magad időzített letöltései órákat csúszhatnak, a géped állandóan bekapcsolva.

    Mediathek (vagy miaz): ősrégi filmek, amit érdemes lenne leszedni az fizetős.

    free-to-air adások: megfelő szoftverrel lementheted vinyóra, MPEG2 minőségben.

    Böngészésre jó, minden kimeő forgalom a vodás kapcsolaton megy ki, feltöltést felejtsd el. Én eladtam, mert nekem a feltöltés is fontos, ezért nem tudtam megfelelően használni.

    Megjegyzések: régifajta parabola fejekkel nem működik, csak digitális fejjel. A kábelt nem oszthatod el beltérire és a kártyára. A kártya (nálam legalábbis) nagyon melegedett. Kódolt adásokat NEM tudsz vele dekódolni, mert nincs rajta a dekóder modul (a SkuStar1-en van, de az 80k-ba kerül, nem véletlenül). A tányért az Astra műholdra kell állítani.

    Hát kb ennyi, remélem segítettem.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • supercow

    őstag

    válasz pojakcs #7 üzenetére

    én ezen gondolkozom: össze kell szedni kb 10 embert, és beköttetni ezt valakinek a házára (akire mindenkinek van rálátása)
    [L]http://www.recolor.hu/oldalak/satdsl.html[/L]
    Ezek után a bejövő netet egy wlan router/accesspint-ba dugni, a többi ember pedig oda csatlakozik infrastructure módban egy lokális WLAN hálón.
    Ha jól számoltam akkor kijön egyszeri kb 60-70k, havi 5k körül csomagtól függően.
    Azzal vigyázni kell, hogy az adatokat műholdra fel-le küldeni időt igényel, vagyis pl. a Netmeetingben beszélgetni 3-5másodperces csúszások vannak, ezek alapján a játékokban is hatalmas pingek lennének.
    Böngés, letöltés alatt szerintem nem lenne annyira zavaró.

    Meg kell nézni, hogy jogilag ez a ''megosztás'' nem minősül-e internetszolgáltatásnak, mert akkor kell hozzá szolgáltatói engedély stb. ami már nem olyan egyszerű.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • supercow

    őstag

    válasz pojakcs #9 üzenetére

    szia,

    átlagos eszközökkel, házilag barkácsolt antennával megfelelő rálátással nem lehet probléma a 4-5km, ami azért nem olyan rossz. 2km lazán, minimális odafigyeléssel megoldható. Kis településeken ahol nincs sok torony és magas fa egy haveri társaság lazán összerakhat egy hálózatot egy hétvégén :)

    2 db USB wlan adapter max. 30k huf kiskerben, kábel és antenna ízlés szerint barkács vagy gyári. Én BNC csatlakozókkal, RG58 kábellel és saját antennával csináltam és így is ment a 2km, pedig nagyon rossz minőségű a kábel (nagy a csillapítása). A wlanos topicban vannak a képek és az eredmények. Gyári antenna drága (Egy Yagi 15k-tól felfelé, parabola 20-25k Ft. minimum) Yagi antennábal 10-15km, parabolával mérettől függően akár 40km is átlőhető, a szabad rálátás alapfeltétel.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • supercow

    őstag

    válasz pojakcs #24 üzenetére

    én is így vagyok a magam kapcsolatával, itt 2km-re van a tvnet... és ide ebbe a porfészek faluba nem akarják már behúzni :(( pedig jó lenne, mert itthon melózok és kell a gyors net.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • supercow

    őstag

    válasz pojakcs #26 üzenetére

    kell hozzá egy számlaképes cég és úgy 3Mil Ft., illetve minimum 30 felhasználó. Ha megvan minden akkor felhívod a Lan*ort viszonteladós ügyfészolgálatát és egy nagyon kedve úriember elmondja mi a teendőd. Ezek után Te mint viszonteladó cég megkötöd a szerződést a Lan*orttal, ők kihúzzák a faluba a wlant, ahova mondod, és a szakembereik az előfizetőket is bekötik. Te számlázol, a lanport neked számláz. Az előfizetői eszközök a te tulajdonodban vannak, erre kell a 3M, illetve egy része a kiépítésre. Az előfizetőnként kiszámlázott összeg nyilván picit magasabb lesz, mint amit a La*port kér majd érte, az árrés meg a te hasznod.
    Ha megértő a lokális templom illetékes vezetője (és még szerencséd is van), akkor megengedik, hogy a templomtorony tetejére kirakják a körsugárzót (omni antenna), aztán mindenkinek lehet nyomni a netet akinek oda van rálátása.
    Röviden ennyi.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • supercow

    őstag

    válasz pojakcs #28 üzenetére

    A besugárzott terület az antennától függ. omni antennával akár 20km sugarú kör is lefedhető. Pl [L]http://www.waveaccess.hu[/L] (= Alarmix) szentendrei tornya Pomázt is lefedi, de a Duna másik oldaláról is lehet előfizetni, ha van rálátásod (Göd, Dunakeszi). Szektorsugárzó antennával (pl. 90 vagy 120 fokos szögben) ennél nagyobb távot lehet. Irányított antennával (yagi, parabola) még nagyobbat. A saját torony remek megoldás, de mindenképp szakemberrel rakasd fel az antennákat, mert villámvédelem, engedélyek stb. kell hozzá. Végülis minden pénzkérdés...

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Aktív témák