Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xavix13

    senior tag

    válasz kchryss #58 üzenetére

    Muszáj vagyok erre reagálni. Miközben a manascrew/flood mindig ott van egy olyan kártya játékban ahol a deckedből húzod a földet, erre fogni azt, hogy emiatt kap ki az ember, elég sokszor, inkább decképítési problémákra utal, sem mint a játék hibájára. A "klasszikus 50 lapos deck" alatt gondolom a 75 lapos constructed decket érted, ami 50 action lapot játszik MAXIMUM. Az eternal szabályai szerint a decked 1/3-a, föld kell hogy legyen, de csak ha nem egy full-face decket játszol, MINDIG több földdel fogsz játszani, hacsak nem akarsz folyamat úgy járni, mint ahogy most is. :) Másrészt meg a manafixek nem hülyeségből vannak a gameben. (Favorok, seatek bannerek, monumentek, seek power(!) kb. a legtöbb többszínű deck alapja, szerintem az eternal legfontosabb lapja) Ha manát screwolsz ezek fixen földet adnak, ha pedig floodolsz, a már meglévő manáid addig is használod arra, hogy szűkítsd a decked és ezáltal nagyobb eséllyel húzz actioncardot legközelebb.
    Mint ahogy semmilyen rendszer nem tökéletes (ahogy semmi sem a világon), úgy az eternal manarendszere se, de az hogy valakire ekkora hatással van az rng inkább usererror szerintem.
    No offense, pusztán segítő szándékkal írtam ezeket, nem kioktatásnak vagy bármi hasonló. :)

    A végére még két nagyon jó angol nyelvű cikk a témában.: Basic Guide to Deckbuilding (Constructed Decks), Deckbuilding Basics For Eternal

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Új hozzászólás Aktív témák