Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz cyberkind #122061 üzenetére

    Ryzen 2600 volt a terv, nekem egy 6/12 tökéletes lenne, hasonló árban intelnél 6/6 van a 8ezres szériában, viszont még 50k körül se kapni értelmes lapot tuningra a Ryzenhez sajnos, mondjuk annyira nem is húzható mint az intelek. Ebben az árban csak a Giga alaplap tud BCLK-t, a VRM minőség és hűtés a legtöbb lapon gyatra, az MSI az egész jó lenne ilyen szempontból, az nem gond hogy az IGP tuning teljesen bugos az MSInél mert 2200/2400g-t nem akarok, és LLC-t csak az MSI tud, viszont nem akarok fix órajeles tuningot mert nem csak játékra használnám a gépet és úgy sokat fogyasztana alap járaton, off set voltage-t meg nem támogat az MSI. Mivel PBO tuningot akarnék a Ryzennel az emlitett fogyasztás miatt, igy csak a gigabyte x470 aorus ultra gaming jön szóba mert off set voltage-t csak az tud ebben az árban, és az kell a PBO tuninghoz mivel PBO szeret túlfeszelni igy feleslegesen plusz hőt termelni, ugyhogy ha nem kap off set voltage-t, akkor thermal throttling miatt vesziteni fog órajelből. Ezen a lapon viszont a memória tuning csak kb 3200 MHz-ig megy, a VRM gyatra, a hűtés szintén gyatra, de PBO-ra még igy is jobb, mint a többi lap ebben az árban :DDD A memória tuningot meg annyira nem siratom ilyen RAM árak mellett.

    Tudom, hogy játékhoz nem ad sok pluszt a 4-6-nál több szál/mag jelenleg, de egyrészt ez később változhat, másrészt nálam általában a játék is multitaskba megy, fut mellette még jópár dolog a gépen, ugyhogy szerintem ki tudnám használni a több szálat.

    Arról lehet már tudni valamit milyen lesz az új 9es intel széria? Vagy majd csak október 1-ben?

    Én részemről 50-60k proci körül szeretnék már legalább 8 szálat kapni. Vagy inkább lehet úgy kéne fogalmaznom, nekem legalább 8 szál kéne, és 50-60k-nál nem akarok többet rászánni :DDD

Új hozzászólás Aktív témák