Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz gazso75 #401 üzenetére

    Nem, sőt! Egy compose yaml fájl egy stackhez tartozik. Egy stackben érdemes egy - egy teljes szolgáltatást üzemeltetni (pl.: esetedben a fényképalbum, a web szerver és az sql adatbázis), de több különbözőt nem. Tehát már egy nextcloud meg a fényképalbum meg egy emby nagyon keszekusza csúnyaság lenne egyben.
    Teljesen mindegy hova rakod a yaml fájlt, rajtad áll a felépítés, ízlésed szerint hozd létre a struktúrát.

    #403: Na pont ezért jó egy stackbe rendezni az egy szolgáltatás elemeit, mert stacken belül container név resolvolodik belülről, azaz a fényképes appodban csak annyit adsz meg, hogy "db" vagy "database" vagy "mariadb", épp ahogy elnevezted a yaml fájlban a mariadb konténert :) Plusz így nem kell bindolni pl a mariadb portját kifelé, sőt el sem érhető kinntről (kinnt alatt a stacken kívült értem, tehát akár magát a hosztot)

    Kicsit olvasgattam a hsz -eket, szerintem kicsit abuseoljátok a macvlant. Nem gondolom indokoltnak egyetlen említett esetben sem. Kicsit ízlés / best practice kérdése is, de szerintem a legelegánsabb a fentebb leírt módon minden szolgáltatást 1-1 stackbe összegyűjteni, csak az abszolut szükséges bindokat megtenni (ez jellemzően egyetlen port, legtöbbször ugye egy 80/443), majd egy nginx reverse proxy mögé rejteni mindent és a WAN oldalról is kizárólag 80/443 engedni :R

    #417: miért szeretnéd ezt? Illetve a lan és a bridge ugyanaz :K "www" (azaz WAN?) -hoz pedig sehogy, ahhoz te magad sem csatlakozol, csak a routered/gateway -ed

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák