Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz Sk8erPeter #1743 üzenetére

    Hát, saját tapasztalatomból indultam ki :) Nálam a Win7 alatt gyorsabban megy például a Photoshop is, mint Vista alatt. Ez érezhető már a betöltésnél is. Pedig a 32 és a 64 bites változatot a telepítő egyaránt felrakta....

    A gyorsabban fut kifejezést a következőre értettem: nekem a gépemben alapból 4 GB ram volt. Ebből a Vista 32 biten csak 3-at tudott kezelni, bár látta a 4 GB-ot. Erre pedig nem volt megoldás, lévén notit használok... Amint ráraktam a 64 bites oprendszert, már vígan kezelik a progik a 4 GB-ot, így valószínűleg a 32 bites Photoshop is ezért lett gyorsabb, mivel több memóriához fért hozzá. De ezt Corel és más progik alatt is tapasztaltam, bár erősen függ attól, hogy mennyire régi a szoftver, ez igaz. XP 64 bit alatt én azt hallottam, hogy sok minden el sem indult. Én a 64 bites változatnál ezt nem tapasztaltam Win7 alatt.

    PAE kapcsolót nem próbáltam, de szerintem a szerveres OS-ek eltérnek az asztali gépekétől. Érdekes lenne tudni, hogy asztali gépnél ez működött-e hagyományos oprendszerrel is. De az biztos, hogy egy újabb gépnél, ahol már megvan a ram, olcsóbb az oprendszert cserélni. Ráadásul a Win7 Pro és Ultimate-ben van XP Mode is, ami megkönnyíti a régi progik futtatását. Így ablakból mehet az XP is.

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák