Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    A napokban költöztünk és beköttettük a Diginetet (40/20), mert jókat hallottam róla. Nos a net valóban jó, de csak akkor, ha közvetlenül a gépre kötve kapcsolódással használom, a router iszonyatosan legyengíti. Először én sem akartam elhinni, de tényleg így van.
    2 routerrel is próbáltam, amik vannak otthon: D-Link DIR-300 DDWRT firmware-el, illetve egy Planet WRT414-es.
    Tapasztalatok:
    D-Link-nél a speedtest 22-23megánál nem tud többet mérni, bármikor próbálom, ott megakad a sebesség. Torrentezni lehet durván 2,5megával, ami az előbb mért sebességnek felel meg, viszont ha nem korlátozom ez alá, lassú mellette a http kapcsolat, oldalak lassan jönnek.
    Planet WRT414-nél már a speedtest rendesen mér, megvan a 42-43mbit, de a valóságban gyengébben teljesít, mint a dir-300. Torrent letöltésben 1,5-1,6mb a maximum, amit el tud érni, ráadásul emellett netezni sem lehet, mert borzalmasan lenyírja a kapcsolatot, akár 1percbe is telhet, mire lehoz ez oldalt.
    (különböző beállításokat próbáltam természetesen, például a torrentnek kevesebb kapcsolatszámod adni, stb, semmi nem vezetett eredményre)
    Torrent kikapcsolása esetén persze mind2 hozza gyorsan az oldalakat. Na de most ugrik az a bizonyos majom a vízbe! Közvetlenül gépre dugva speedtest 43-44-et mér, a torrent letöltés is jön 5megával, sőt mellette még a weboldalak is jönnek rendesen, ennek így kellene működnie. Hol is lehet akkor a gond, mit próbáljak meg? Router reseteken már túl vagyok.

    Új vásárlásán is elgondolkoznék, de ezek sem rosszak, és látva, hogy 2-ből 2 nem jó hozzá, szerintem az új is lutri lenne... :F

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Vodar #10273 üzenetére

    Van egy wi-fi-s gép is, de az előbb írtakat direkt egy asztali, kábeles gépen próbáltam.
    Az általad említett beállítások közül semmit nem használok, nincsenek bejelölve.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Valószínűleg router-csere lesz, az megoldja ezt a problémát is.

    Ami számomra fontos:
    -VPN
    -Gigabites ethernet portok
    -N-es wifi
    -nem hátrány, ha megy rajta a DDWRT firmware
    -dinamikus ip-nél meg tudjam oldani, hogy állandó címmel elérhessem a routert (no-ip.org megoldással pl, bár ez ma már sztem alap)
    -esetleg ha van benne torrent kliens + külső winyó csatlakoztatható, az nem hátrány, de ha nagyon megdobja az árat, akkor lehet leteszek róla.

    Ezeket javasolták nekem, ti mit ajánlotok, esetleg valakinek valamelyikkel tapasztalata van-e?

    TP-Link WR1043ND
    Linksys E2000
    Linksys E3000
    ASUS RT-N16
    D-LINK DIR-825
    Netgear WNDR3700

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz brd #10276 üzenetére

    Az egyik kölcsönbe van, a másikat pedig ajándékba adta a T, szóval egyikért sem adtam pénzt. :D

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz rt06 #10278 üzenetére

    UNIX-ban nem vagyok szakértő, csak az egyszerűbb dolgok mennek, de korábban egy 1000-es cerka látta el ezt a megtiszteltető feladatot tűzfallal (iptables). Viszont most, hogy már kiköltöztem a koleszból és a rezsit keményen fizetjük, nem mind1 a fogyasztás sem, egy router lényegesen kevesebbet eszik sztem. :)
    Hardver pedig lenne hozzá, több 775-ös cerka proci+lap páros is van a fiókban, idő már kevésbé. :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Leszűkítettem a választást 2 versenyzőre, mert huszonezret azért nem szívesen adnék ki 1 routerre, különösen hogy csak itthoni felhasználásra lesz. Arra jutottam, hogy a torrent kliens annyira nem is lényeges, mert gyors nettel úgyis leszedi gyorsan az ember géppel, amit akar. (bár a non-stop seed aránytartás miatt nem jönne rosszul, ezt még át kell gondolnom. :) )

    Tehát a két legesélyesebb:
    TP-Link WR1043N
    Linksys E2000

    Ki melyiket ajánlja a 40/20-as digihez és miért? Még ma megrendelném, holnap el is hoznám. :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz zotykapotyka #10301 üzenetére

    Használsz routert? Mert az sem mind1 h milyen, olyan kell, ami tudja az elméleti maximum 300mbites routeolási sebességet, nekem is emiatt kellett ma vennem, hiába volt otthon 2 is, egyiket sem ekkora sebességre találták ki. Ezek nagyjából 10 környékén kezdödnek.
    Próbáltad már közvetlenül gépre kötve pppoe kapcsolatot létrehozva? Azért kérdezem, mert ismeröseimnél gyönyörüen hozza a 85mbitet ott óbudán (Kaszásdülö utca)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Mennyire kell komolyan venni azt, hogy elsejéig be kell fizetni a csekket? Csak azért kérdem, mert most fogjuk először fizetni, és 2-án kapok fizut.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Szerintetek van-e bármi mód arra, hogy fix ip-n keresztül elérhetővé tudjak tenni magamnál egy szervert? Digi netünk van, és tudom van lehetőség fix ip címet kérni, de egyrészt az havonta majdnem annyiba fáj, mint az egész net (40/20), másrészt majdnem annyiba kerül havi szinten, mint az össz áramfogyasztása ennek a szervernek, és itt nem 1-2 hónapról van szó, hanem ez folyamatosan kellene, tehát sok érte az a havi majd 3ezer Ft.
    DynDNS be van állítva nekem már régóta, de itt nem jöhet szóba, mert sajnos csak ip-vel lehet csatlakozni, próbáltam.

    Tehát én úgy gondolom, hogy ezt csak valamiféle ip átirányítással lehetne megoldani, ha az adott portra érkezik kapcsolat kérés, de ahhoz is szereznem kell valahol egy fix ip címet, jól gondolom?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Nem tudjátok véletlen, hogy ha jelenleg hűségidő nélküli basenet előfizetésünk van (40/20, 3700/hó), és átállunk a nagyobb csomagra (80/25, 4700/hó), akkor visszaválthatunk-e a korábbira, ha úgy gondoljuk még sincs szükség arra a sávszélre, vagy csak felfele engednek váltani?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Csak nálunk viselkedik a furcsán a digi? Basenet 40/20-as csomag, router resi már volt.

    Dec végéig vagyunk befizetve, de ez még csak korlátozásnak sem mondható, ez valami teljesen más.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Flashget #16071 üzenetére

    Érdekes, tegnap fel sem tűnt az a tvnetwork.

    A mérések után a letöltés hozta a szokásos 5mb/sec körüli értéket, szóval nem értem ezeket a méréseket, másik sebességmérő oldalon is hasonló eredmények születtek.

    Ha hazaértem ma is tesztelek egyet.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Kuter #16076 üzenetére

    Mostani mérésem 40/20 előfizetésnél:

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Levelezési probléma nincs senkinél? Nálunk mind2 gépen egyszerre bedöglött az összes fiók, péntek óta nem tudnak bejelentkezni a digi smtp-re, ez nekem már több, mint gyanús. Jelszó változtatás részünkről nem történt, magával a netkapcsolattal sincs probléma.
    Az e-mail fiókok másik szolgáltatónál vannak regisztrálva, a beérkező leveleket le tudjuk kérni, de a küldés nem működik, az MS outlook nem tud bejelentkezni a digi smtp szerverére (mail.digikabel.hu)

    Hívjam az ügyfélszolgálatot, lehet egyedi hiba?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Tapasztal valaki problémát a hálózattal? Nálunk valami nagyon nem oké (Bp. XIII. ker), hatalmas pingek vannak, a sebesség pedig a negyedére esett vissza, az is nagyon ingadozó. Router nélkül is próbáltam, 100 feletti ms-ek vannak. Néha-néha jön rendes érték is (1, 2 vagy 3 ms), de csak nagyon elszórtan, és csak pillanatnyilag.
    Ha nem globális a dolog, akkor feltételezem a szolgáltatói eszközzel lesz para a lépcsőházban.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Sonja #34698 üzenetére

    Kb negyed órával a posztom után nálunk is helyrejött, nem tudom mi lehetett.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    A bp-i digisek nem tapasztalnak problémát?

    Nálunk XIII. kerületben durván 35 perce elment az internet, és az ügyfélszolgálati számot sem lehet hívni, a hívott szám nem elérhető, ez nem jelenthet túl jót. (1272)

    ui: oké, akkor nem kerületen belüli a probléma, köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Zoli133 #42735 üzenetére

    Mi az Újlipótvárosi részen vagyunk.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Kedves xy!

    Az említette területen a kollégáink már dolgoznak a központi hiba elhárításán.

    Megértésedet és türelmedet előre is köszönjük.

    Üdvözlettel,
    DIGI

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz < CyberBob > #48746 üzenetére

    Nem csak kimaradások, itt órák óta nincs net.. (13.ker Újlipótváros)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Úgy tűnik elhasalt a DNS szerverük. :F

    Akinek halaszthatatlan dolga van, állítson addig google dns-t, és menni fog:
    8.8.8.8
    8.8.4.4

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz dchard #59466 üzenetére

    No nézd már kit fújt erre a szél, rég láttalak öregem! :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz ollie #59678 üzenetére

    Nem látom benne a MikroTikeket. :Y :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Mit tudok kezdeni, ha az ügyfélszolgálat hülyének néz?

    500-as netünk van, és hozza is ezt a sebességet, direkt olyan routert vásároltam, ami alkalmas a gyorsabb netekhez is (MikroTik hEx). Az elmúlt napokban probléma volt az eszközzel, emiatt egy régi ASUS-t (RT-16) üzemeltem be a helyére átmeneti jelleggel. Ettől nem vártam csodákat, hiszen a proci gyenge, és a wan port is 100mbit-es.
    Azonban miután visszakerült a MikroTik, a link továbbra is 100mbittel áll össze, bármit csinálok. 3 PC-vel és értelmes hálózati eszközzel is teszteltem a MikroTik-en kívül, gigás sebességgel nem jön fel a link.

    Switch#
    Sep 18 21:01:50.390: %LINK-3-UPDOWN: Interface GigabitEthernet0/1, changed state to up
    Sep 18 21:01:51.390: %LINEPROTO-5-UPDOWN: Line protocol on Interface GigabitEthernet0/1, changed state to up
    Switch#sh int g0/1
    GigabitEthernet0/1 is up, line protocol is up (connected)
    Hardware is Gigabit Ethernet, address is 00a3.d152.6901 (bia 00a3.d152.6901)
    MTU 1522 bytes, BW 100000 Kbit/sec, DLY 100 usec,
    reliability 255/255, txload 1/255, rxload 1/255
    Encapsulation ARPA, loopback not set
    Keepalive set (10 sec)
    Full-duplex, 100Mb/s, media type is 10/100/1000BaseTX
    input flow-control is off, output flow-control is unsupported
    ARP type: ARPA, ARP Timeout 04:00:00
    Last input never, output 00:00:00, output hang never
    Last clearing of "show interface" counters never
    Input queue: 0/75/0/0 (size/max/drops/flushes); Total output drops: 0
    Queueing strategy: fifo
    Output queue: 0/40 (size/max)
    5 minute input rate 2000 bits/sec, 4 packets/sec
    5 minute output rate 0 bits/sec, 0 packets/sec
    15758 packets input, 1024199 bytes, 0 no buffer
    Received 15743 broadcasts (311 multicasts)
    0 runts, 0 giants, 0 throttles
    0 input errors, 0 CRC, 0 frame, 0 overrun, 0 ignored
    0 watchdog, 311 multicast, 0 pause input
    0 input packets with dribble condition detected
    1039 packets output, 86172 bytes, 0 underruns
    0 output errors, 0 collisions, 1 interface resets
    0 unknown protocol drops
    0 babbles, 0 late collision, 0 deferred
    0 lost carrier, 0 no carrier, 0 pause output
    0 output buffer failures, 0 output buffers swapped out
    Switch#conf t
    Enter configuration commands, one per line. End with CNTL/Z.
    Switch(config)#int g0/1
    Switch(config-if)#speed 1000
    Sep 18 21:02:28.991: %LINEPROTO-5-UPDOWN: Line protocol on Interface GigabitEthernet0/1, changed state to down
    Sep 18 21:02:29.992: %LINK-3-UPDOWN: Interface GigabitEthernet0/1, changed state to down

    Switch(config-if)#shut
    Switch(config-if)#no shut
    Switch(config-if)#
    Sep 18 21:02:41.148: %LINK-5-CHANGED: Interface GigabitEthernet0/1, changed state to administratively down
    Sep 18 21:02:43.766: %LINK-3-UPDOWN: Interface GigabitEthernet0/1, changed state to down
    Switch(config-if)#speed auto
    Switch(config-if)#
    Sep 18 21:03:14.590: %LINK-3-UPDOWN: Interface GigabitEthernet0/1, changed state to up
    Sep 18 21:03:15.590: %LINEPROTO-5-UPDOWN: Line protocol on Interface GigabitEthernet0/1, changed state to up

    Állítják, hogy nálam van a hiba, pedig tudom, hogy nem. Közvetlenül a panel központi switchre csatlakozunk, nincs aktív eszközük a lakásban. A kábel ép, sérülés, törés nem látható rajta, nem is volt piszkálva mostanában. Még újra is krimpeltem, de semmi változás.

    Leírták, hogy amennyiben nálam van a hiba, kiszállási díjat fognak felszámolni.

    Tartok tőle, hogy kijavítják a hibát, majd becsönget a szerelő, hogy jött tesztelni...

    Hogy a jelenlegi témához is hozzászóljak: az utóbbi napokban rengeteg szakadásunk volt, de nem tudom, hogy az ASUS, vagy a net gyengélkedett.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz #29810560 #64805 üzenetére

    Lehet, de nem tudom ellenőrizni, a másik vége a lakáson kívül található.

    Úgy érzem félreérthető voltam, NEM az újrakrimpelés után jelentkezett a probléma.

    Előző posztban leírtam, hogy a routeren és switchen kívül 3 PC-vel is ellenőriztem.

    TeeJay: Van tesztelőm, de mint fentebb is írtam, a kábel másik vége a lakáson kívül van, így a tesztelés részemről nem lehetséges. Sokkal szebb megoldás lett volna a Digi részéről, ha anno egy fali csatlakozót raknak fel, nem pedig csak belógatják a kábelt.
    És mint fentebb írtam, a hiba nem lehet a krimpelés következménye, mert időben megelőzte. (+ csukott szemmel is szebben megcsinálom, nagyon gány munkának tűnt)

    Nem a 2500Ft-ról van szó, hiszen ez aprópénz, hanem az elvekről!

    Mindegy, bejelentem, meglátom mi lesz.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Lehetséges, hogy a Digi olyan jellegű korlátozást/módosítást vezetett be egyes előfizetők esetén, aminek következtében nem működnek a korábbi port forwardjaim? DDNS-t használok a dinamikus IP miatt, és bizonyos szolgáltatásokat szoktam használni távolról, ezekhez ki vannak nyitva a megfelelő portok. Most azonban azt vettem észre, hogy ezek közül egyik sem működik.

    MikroTik routert használok, így megnéztem a számlálót az adott szabályokon, egyáltalán nem növekszenek, amikor az internet felől próbálok bejönni, tehát olyan, mintha a forgalom el sem jutna a routerig.

    Kedd-szerda környékén ezeket még használtam (ráadásul külföldről), akkor még biztosan működtek.

    A routert nem frissítettem és a szabályokon sem módosítottam az utóbbi napokban/hetekben, újrakapcsolódás és reboot már megvolt, tehát a user oldali hibát kizárnám.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Intruder2k5 #79053 üzenetére

    Ja hogy, így már értem.

    Attól tartok, hogy ha betalálom telefonon egy ilyen kérdéssel az ügyintéző csajszit, annak fogalma sem lesz arról, hogy mit szeretnék. (nincsenek jó tapasztalataim az ügyfélszolgálatukkal)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Intruder2k5 #79055 üzenetére

    Hívtam őket, valóban tudták, hogy miről van szó, hamarosan visszaáll publikusra. Mint kiderült, 2 nappal ezelőtt pakoltak át a másik pool-ba. Ezúttal kellemeset csalódtam az ügyfélszolgálatban. :)

    Laccoss: igen, a router percenként frissíti egy script segítségével, valamint próbáltam bejönni IP címmel is.

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Nem tudom, hogy globális probléma állhat-e a háttérben, de nálunk (13. ker) az elmúlt fél-egy órában gyakorlatilag használhatatlan lett a szolgáltatás. (Digi saját speedtestje is gyatra értékeket mutat: jellemzően 0.1 - 0.5 Mbit letöltési sebesség)

    Időnként 1-1 percre magához tér, majd ismét kuka.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    A napokban nálunk is megtörtént a csere: FTTB -> FTTH

    Az ONT-t még a szereléskor bridge-be rakattuk, eszem ágában sincs lecserélni a bejáratott MikroTik routerünket, és dupla NAT-olást sem szeretnék.

    Ezzel eddig nincs is gond, azonban a csere óta a netünk megbízhatósága drasztikusan lecsökkent, az elmúlt 24 órában 9 (!!!) szakadásunk volt. A csere előtt 3 hónap alatt nem volt ennyi, tehát nem gondolom, hogy ez normális. (vagy igen? :F)

    A logban a szakadásoknál ennyi látszik:

    06:55:20 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... 
    06:55:20 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    06:55:20 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    06:55:20 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    06:55:22 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    06:55:22 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    06:55:22 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    06:55:22 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    06:55:23 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    06:55:23 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    06:55:24 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    06:55:24 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    06:55:25 pppoe,ppp,info pppoe-out1: authenticated 
    06:55:25 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connected 
    ...
    09:28:03 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... 
    09:28:03 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    09:28:03 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    09:28:04 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    09:28:05 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    09:28:05 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    09:28:05 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    09:28:05 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    09:28:07 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    09:28:07 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    09:28:07 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    09:28:07 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    09:28:08 pppoe,ppp,info pppoe-out1: authenticated 
    09:28:08 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connected 
    ...
    11:25:44 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... 
    11:25:44 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    11:25:44 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    11:25:44 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    11:25:46 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    11:25:46 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    11:25:46 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    11:25:46 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    11:25:47 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    11:25:47 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    11:25:47 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    11:25:47 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    11:25:49 pppoe,ppp,info pppoe-out1: authenticated 
    11:25:49 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connected 
    ...
    13:55:27 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... 
    13:55:27 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    13:55:27 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    13:55:27 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    13:55:29 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    13:55:29 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    13:55:29 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    13:55:29 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    13:55:30 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    13:55:30 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    13:55:30 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    13:55:30 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    13:55:31 pppoe,ppp,info pppoe-out1: authenticated 
    13:55:31 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connected 
    ...
    17:00:13 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... 
    17:00:13 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    17:00:13 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    17:00:13 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    17:00:14 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    17:00:14 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    17:00:14 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    17:00:14 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    17:00:15 pppoe,ppp,info pppoe-out1: terminating... - failed to authenticate ourselves to peer 
    17:00:15 pppoe,ppp,info pppoe-out1: disconnected 
    17:00:16 pppoe,ppp,info pppoe-out1: initializing... 
    17:00:16 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connecting... 
    17:00:17 pppoe,ppp,info pppoe-out1: authenticated 
    17:00:17 pppoe,ppp,info pppoe-out1: connected 

    Mint látható gyorsan visszacsatlakozik, de egy hívásnál/videókonferenciánál/oktatásnál elég zavaró..

    Elképzelhető, hogy módosítani kell valamit a korábbi beállításokhoz képest, vagy kanyarodjak inkább a hibabejelentő felé?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz 4Grider #94279 üzenetére

    Félreértettél, nem is vártam tőlük, hogy vizsgálni fogják a Mikrotik-et (vagy bármilyen végponti eszközt a saját ONT-jük mögött). Ellenben élek a feltételezéssel, hogy ha 9 éven keresztül alapvetően nem volt gond a szolgáltatással, és a szolgáltatói oldal drasztikus átalakítását követően a szakadások sűrűsége körülbelül a korábbi érték százszorosára emelkedik, akkor joggal gyanakodhatok arra, hogy a szolgáltatói oldalon nem stimmel valami.

    Ettől függetlenül kísérletezek még vele (Mikrotik fórum bújása, játszadozás a pppoe paraméterekkel, próba másik routerrel, próba direktbe kötött PC-vel), de a fenti okokból kifolyólag nem gondolom, hogy házon belül lesz a hiba.

    mpo: Köszönöm, ezt már olvastam. Alapvetően eddig is voltak ilyen megszakadások és authentikációs hibaüzenetek, de nem 2 óránként, hanem nagyjából 2 hetente, ami a bőven belefér kategória volt.

    pinnacle: Kültéri optikai kábel, ezért olyan merev, nálunk is ilyet húztak be (szintén XIII. Kárpát utca).
    Látom nálad is ugyanolyan gány módon csinálták meg, mint nálunk: szemétledobóból behúzták az optikát, a végére rápattintották az ONT-t, visszahúzták a koax-ot, kapott egy toldást, majd a bejárati ajtó mellett az eredeti nyomvonalon visszajött a lakásba. (A TV és az ONT között légvonalban nincs 3m, gyakorlatilag viszont 30-35m kábel helyezkedik el, és annak a fele lakáson kívül.) Értem, hogy ez volt a legegyszerűbb megoldás, de ez akkor is gány munka. :(

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Beniii06 #94283 üzenetére

    Az egy másik típusnál volt, és ott a hiba firmware upgrade UTÁN jött elő, nem az ISP oldal átalakítását követően.

    Azóta már van újabb jelenség is, a ma reggeli szakadást követően a pppoe visszaauthentikált, connected állapotba került, azonban net elérésünk nem volt. Ránéztem a router mgmt felületére és azt láttam, hogy nincs received adatforgalom a wan interfészen, tehát az ONT felől nem érkezett semmi. Manuálisan letiltottam majd engedélyeztem az interfészt, ez segített neki, ismételt authentikációt követően megindult a forgalom. (ilyen sem történt még az elmúlt 9,5 év alatt)

    Szerintem nem a vonallal van baj, ONT hibára gyanakszom.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz TeeJay #94288 üzenetére

    Nem hiszem, nálunk is így csinálták (ugyanaz a lakótelep), a képen látható koax új behúzás lesz.

    Nálunk annyi történt, hogy az ONT-től visszahúztak kb. 10m teljesen új koax kábelt az optika mentén a lépcsőházba a villanyóra szekrénybe, a szekrényben elvágták azt a koax-ot, ami más nyomvonalon (lépcsőházi villanyóra szekrény -> kábelcsatorna a bejárati ajtóig -> bejárati ajtónál a falon át -> folyosó -> szoba) keresztül jön be a lakásba, és rátoldották az újra. Nálunk Így lett durván 30-35m kábel az ONT és a TV között. :F

    pinnacle: FiberHome HG6544C

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Korábban írtam, hogy az FTTB -> FTTH átállás óta nagyon instabil lett nálunk a net (szakadozik), előtte 9,5 évig egy szavunk sem lehetett.
    Az ONT bridge módban van, első körben megfrissítettem a routerünket, de nem hozott változást. Próbáltam közvetlenül az ONT mögé kötött PC-vel pppoe-n csatlakozni, x idő után megszakadt. Próbáltam másik routerrel, szintén nem tapasztaltam változást.

    Gondoltam várok pár napot, hátha változik, de a hiba nem múlt el. A napi szakadások száma teljesen változó, a logok alapján átlagosan napi 5 körül van:

    Digi ügyfélszolgálatra bejelentettem a hibát (kihangsúlyozva, hogy random időközönként jelentkezik), és azt a választ kaptam, hogy ellenőrizték, náluk minden rendben. Ha kérem, kiküldenek egy szerelőt, aki saját laptoppal ellenőrzi a jelenséget. Ugyanakkor azt is jelezték, hogy ha nem lesz hiba, akkor ki kell fizetni a kiszállást.

    Tekintettel arra, hogy a szakadások teljesen random időközönként jelentkeznek, semmi garancia nincs arra, hogy a vizsgálat során éppen elő fog jönni, a szerelő pedig biztos nem fog órákat itt ücsörögni. (a helyében én sem tenném)

    Ilyen esetben szerintetek mit lehet tenni? :U

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz 4Grider #94592 üzenetére

    MikroTik RB450Gx4.

    Én úgy látom, hogy az OLT kezdeményezi a bontást "peer not responding" indokkal:

    16:19:54 pppoe,ppp,debug,packet     digi:  pppoe-out1: rcvd LCP EchoReq id=0x7e 
    16:19:54 pppoe,ppp,debug,packet     digi:     <magic 0xe971b71c> 
    16:19:54 pppoe,ppp,debug,packet     digi:  pppoe-out1: sent LCP EchoRep id=0x7e 
    16:19:54 pppoe,ppp,debug,packet     digi:     <magic 0x2cec8017> 
    16:21:24 pppoe,ppp,debug,packet     digi:  pppoe-out1: rcvd LCP TermReq id=0x3 
    16:21:24 pppoe,ppp,debug,packet     digi:     Peer not responding 
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: LCP closed
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: CCP lowerdown
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: BCP lowerdown
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: BCP down event in starting state
    16:21:24 pppoe,ppp,debug          digi: pppoe-out1: IPCP lowerdown
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: IPCP closed
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: IPV6CP lowerdown
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: IPV6CP down event in starting state
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: MPLSCP lowerdown
    16:21:24 pppoe,ppp,debug,packet     digi:  pppoe-out1: sent LCP TermAck id=0x3 
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: LCP lowerdown
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: CCP close
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: BCP close
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: IPCP close
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: IPV6CP close
    16:21:24 pppoe,ppp,debug            digi: pppoe-out1: MPLSCP close
    16:21:24 pppoe,ppp,info             pppoe-out1: terminating... 

    A teljes log innen elérhető.

    adika4444: FiberHome HG6544C

    Sumi: erre nem tudok 100%-os választ adni, mikor észleljük a szakadást és odakapom a fejem, akkor zöld minden. Most beállítottam egy kamerát folyamatos felvétellel, a következő szakadásnál visszanézem a felvételt. Bár a fenti logot megnézve szerintem ez már nem annyira érdekes, hiszen abban látszik, hogy az ő oldaluk kezdeményezi a bontást.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Költözés miatt szeretnénk lemondani a net+tv+telefon szolgáltatást, nem akarjuk hordozni.

    A weboldalon azt olvastam, hogy 8 nap alatt fut át a dolog, és a lemondást csak személyesen vagy postai úton lehet intézni, telefon vagy e-mail nem játszik.

    Tekintettel arra, hogy már nincs 8 nap hó végéig, a tapasztalatok alapján mire lehet számítani, ki fogják számlázni a teljes júliust, vagy csak arányosan azt a néhány napot, amivel átcsúszunk?

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Dragon3000 #95920 üzenetére

    Én is így értelmeztem, köszönöm a megerősítést! :R

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Szülők újrakötötték a Digi előfizetésüket, az eddigi 100-as csomag helyett 1000-re fizettek elő. A szolgáltató felajánlotta, hogy nem muszáj, de tudnak vinni új modemet (routert). Kérdés, hogy érdemes-e élni a lehetőséggel, vagy jobban járnak, ha megtartják a mostanit, mert az mondjuk kiforrottabb/stabilabb/megbízhatóbb konstrukció? (nem szokott gond lenni vele) Az új eszközt rögtön áttennénk bridge módba, tehát ugyanúgy "modem"-ként használnánk és PPPoE kapcsolat lenne beállítva, mert van rendes soho router + wifi hálózat, továbbra is azt szeretnénk használni, dupla NAT-ot pedig nem szeretnék.

    Mostani eszköz: Huawei EchoLife HG8242H
    Új eszköz, amit hoznának: Huawei OptiXstar EG8147X6

    Másik kérdés: jelenleg rendes publikus címük van a távoli elérések okán, előfizetés megújításnál (telefonban új "Digi Nekem" előfizetést mondtak nekik, 3 hónapos kedvezményt is megkapják) esélyes, hogy berakják őket privát IP tartományba, és külön kérni kell majd, hogy tegyék át publikusra? Ez működik még, megcsinálják simán, nem akadékoskodnak miatta?

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Dragon3000 #112194 üzenetére

    Kb 4-5 éve üzemel náluk, tehát nem mai darabról van szó. Viszont hozzá kell tenni, hogy tökéletesen működik, kérdés, hogy ez az állapot megmarad-e, ha ezután 100Mbit-es csúcs helyett 1000Mbit-et kell elbírnia.

    Mate kolléga is megfogalmazta a saját gondolataimat, bridge mód esetén felesleges a csere, attól nem lesz jobb.

    Ha most nem kérjük a cserét, és idővel instabillá válik az ONT, akkor később lehet kérni a szolgáltatótól cserét díjmentesen, vagy az már fizetős lesz? Ha díjmentes, akkor inkább ebbe az irányba mennék, hiszen ha most kicserélik, és azután instabillá válik, a mostani ONT-t biztos nem kapjuk vissza, max hoznak egy másik routert.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák