Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T.Z.

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég találtam erre a fórumra és látom, gyűltetetek itt néhányan össze szakmabeliek, hozzáértők. Próbálom rövidre fogni a problémát, a neten nem találtam rá igazi gyógyírt :).

    Van egy 3 éves Philips 32PFL5404H/12 típusú TV-m, amihez a pécsi DigiTV kábele csatlakozik, Digi+ csomaggal. Ez a TV képes a DVB-T és -C kódolásokat kezelni, de eddig bármit próbáltam bűvészkedni vele, csak analógban hajlandó behozni a csatornákat.
    Nem nézünk sokat TV-t, de most már elkezdett bosszantani, hogy egyszer sima szobaantennáról a szabadon fogható digitális csatornákat milyen szépen behozta, gyönyörű képpel, de az analóg adás kábelről csúnya.

    Egy ismerősöm 56 cm-es Samsung TV-je (pontos típust nem tudom, kb. 1 éve vette) minden további nélkül dekódolja és tárolja az ugyanezen kábelen jövő adásokat. Azt tudom, abban a TV-ben már komolyabb tuner van és a 256QAM jelfolyamot is ismeri, de a Digi tudtommal nem íg sugároz.

    Kérdésem, hogy létezik, a Digi olyan kódolást használt már 3 éve és most is, amit a mi Philips TV-nk nem ismer? Nem találtam egyértelmű leírást az általa ismert DVB-kódolásokról. Mindenképpen csak STB-on keresztül tudom megoldani a digitális vételt?

    Köszi és üdv:
    Zoli

  • T.Z.

    csendes tag

    válasz Kwisatzh #15267 üzenetére

    Jó-jó, nem kell leharapni a fejem mindjárt :N . Beleolvastam elég sokat a fórumba, de pont ezt nem találtam meg. Fától az erdőt :DD

    A probléma, hogy nincs Finnország és egyéb északi állam kiválasztásának lehetősége, ezt olvastam korábban máshol is. Amit ki lehet választani, az mindössze Nyugat-Európa (ez az alapértelmezett), Kelet-Európa, Franciaország és Egyesült Királyság. Ha ezekre bármely analóg csatorna nézése közben menüből átlépek, elnémul a hang. Tehát Finnországot nem tudok kiválasztani.
    Amikor a teljes keresést ráengedem, külön írja egymás alá a talált digitális, analóg adókat is, de eddig bármit csináltam, csak analógot talált, a digitális adóknál 0 volt/van.

    A TV-ben van T/C tuner, mert szobaantennával jó vételi viszonyok között tudtam nézni a kódolatlan digitális adásokat. A hangolásnál viszont nincs választási lehetőségem antenna és kábel között!
    :F :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák