Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz Rick4 #4731 üzenetére

    szerintem inkább olvass ennek a témának utána, mielőtt leírsz dolgokat, az 1080i, az tulajdonképpen egy 1080p kicsit spórolósan, az 1080 képoszlop megvan, de interlaced módban, azaz egyszerre egy egy félképet újrarajzolva nyomják a műsort, és így másodpercenként csak a fele mennyiségű adatot kell áttolni a rendszeren,

    Egy kis utánaolvasás neked sem ártana. :) Ugyanis kihagyod a számításból a frame rate-et (ill. field rate-et az interlaced adások esetén). Az 1080p (pontosabban: 1080p25) és az 1080i (pontosabban: 1080i25) sávszélesség-igénye azonos, ugyanis ugyanannyi információt továbbítanak másodpercenként - azzal a különbséggel, hogy az 1080i nem 25 egész képet (frame), hanem 50 félképet (field) továbbít. Gyakran kellemesebb a szemnek az 1080i, mert simábbnak látjuk a mozgásokat.

    Létezik 1080p50 is (NTSC esetén 30 ill. 60 a frame rate ill. a field rate a fenti példákban is), de ez még a nálunk fejlettebb országokban is igencsak ritka (nem tudom, mennyire).

    A másik tévedésed az, hogy az 1080-as felbontás vízszintesen értendő, tehát nem 1080 képoszlop van, hanem 1080 képsor. De szerintem ezt csak elírtad.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák