Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Livi26

    friss újonc

    Sziasztok!

    Nagyon remélem, hogy még van itt valaki, mert elkéne egy kis segítség. Két főkérdésről, vagy inkább témáról szeretnék érdeklődni.

    Igazából nem vagyok annyira jártas ebben a cukorbetegség témában, de azért tudok egyet s mást, főleg, hogy én inzulinrezisztenciás vagyok, ami azt jelenti, kezdetleges cukorbeteg. Az elmúlt egy évben olyan panaszaim jelentkeztek, mint hirtelen vérző orr, amit utána alvás követett, húh nagyon sok hangulat ingadozás, szerintem tudjátok, miről beszélek. 😂

    Viszont van egy valami, ami nem hagy nyugodni, és hiába kutakodtam a neten, nem találtam semmilyen hasznos információt. Mikor nagyon felidegesítem magamat, vagy stresszes vagyok, egyszerűen kikapcsol az agyam, és képtelenség velem normálisan beszélni, ezeket pedig követi a szédülés, fejfájás, fog bizsergés, felső ajak zsibbadás, remegés és zihálás. Konkrétan úgy érzem magam, mintha valami roham törne rám, és egyszerűen nem tudok, mit kezdeni, csak megmosni az arcomat hideg vízzel, vagy légzésgyakorlatokat végezni. Persze, sokszor mondták a szüleim, hogy biztos leesett a cukrom, így egyek valamit, ami felviszi, de utána még rosszabbul érzem magam. Nálatok is merültek már fel ilyen problémák? Vagy lenne esetleg valami tanácsotok nekem? Velem lenne a baj?

    A másik amiről kérdezni szeretnék, az a nehezen gyógyuló sebek. Lány vagyok, így nem kell mondanom, mennyire kritikus szemmel figyelem a bőrömet, mint minden nőitársaim, de kezdek már úgy kinézni, mint egy csatából jött katona. 😂 Esetleg lányok, ti használtok valamit erre?

    Előre is köszönöm a válaszaitokat!

    Lívi

  • Livi26

    friss újonc

    válasz tserrof77 #1998 üzenetére

    Köszönöm szépen a tanácsod, mindenképpen utána nézek!

  • Livi26

    friss újonc

    válasz bullseye #1999 üzenetére

    Igazából egyáltalán nem mondtak nekem ilyesmit. Amikor még Magyarországon vizsgáltattam ki magamat, elhajtottak a szokásos szöveggel, miszerint diéta, meg torna, és minden rendben lesz, majd kinövi a gyerek. Ha-ha, hát nem nöttem ki még mindig. Viszont most már külföldön élek, itt pedig az orvosok katasztrófák, nem titulálják a resziztenciát betegségnek, és amikor el akartam menni vizsgálatra, egy szimpla vérvételt vettek azzal a címszóval, hogy nincs semmi a véremben, szerintük még inzulin próblémáim sincsenek..

Új hozzászólás Aktív témák