Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csoknyai

    csendes tag

    válasz vikvuk #196 üzenetére

    Én az vok, 1-es tipusú.

    Hány éves vagy?
    Ha 30-40 alatti és nem 250 kg, akkor elég könnyű kideríteni, hogy van-e gond a cukorkáddal.

    Nem az a lényeg, hogy zöldség meg káposzta.
    A lényeg a szénhidrát mennyisége és minősége.
    De ez attól is függ mennyit mozogsz, mennyit iszol, hány éves vagy meg még ezer dologtól.

  • e`404|aNgeL

    csendes tag

    válasz vikvuk #196 üzenetére

    "Mikortól nyilvánítanak cukorbetegnek?' - Mikor az orvosod a kellő vizsgálatok után azt mondja. Vizsgálatok nélkül nem mondják senkire biztosan.

    Szoktad mérni a cukrodat? Most, hogy már kicsit utánanéztél az értékeknek kb tudod, mik a jó értékek.

    "neten van pontos gl index?" - biztos van, google mindent tud, én még nem néztem utána, de sztem nem tartana tovább 10 mp-nél. Azt hogy mennyire hiteles azt nemtudom, mondom, én még nem kerestem.

    Zöldségek, amiket én szoktam enni: uborka, saláta, káposzta, paradicsom, paprika, hagyma...kb ezek

    Ha határértéken van a cukrod, akkor sincs semmi...az még belefér...de az se mindegy hogy melyik határ. Ha kicsit több, akkor sincs semmi. Kicsit elgondolkozol hogy mitől lehet magasabb és annyi....Ha valami olyat ettél, amiben több volt a szénhidrát a kelleténél, akkor tudod, hogy abból kevesebbet kell enni.
    A reggeli adagom nekem is egy zsemle.

    Azzal hogy ilyen rendszertelenül eszel, könnyen elő idézheted a cukorbetegséget. Kezdj rendszeresen élni. Sportolj valamit, és egyszerre ne egyél olyan sokat. Ehetsz egész nap sokat, csak sok alkalomra lebontva. Ha ismersz cukorbetegeket, akkor kérj tőlük is segítséget, tippeket, ja és mindenképp menj el kivizsgáltatni magad, ha fenn áll a cukorbetegség gyanúja.

Új hozzászólás Aktív témák