Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz *Ropi* #1578 üzenetére

    Hogy őszinte legyek, nem tudom. Annyira nincs nagy tudásom ebben a témában, hogy kellő magabiztossággal ki merjek ilyet jelenteni. Én azok alapján, amit tudok arra tippelnék, hogy nem kell félni tőle. Atherosclerosis alapvetően akkor gáz ha a centrális erek érintettek, nem a perifériásak (ás általában azok jobban érintettek egyébként). VISZONT, lehet nem veszek számításba valamit vagy ilyesmi, úgyhogy inkább passzolom a kérdést.

    Ami még felmerült: Vajon biztos a perifériás erek miatt mondta ezt a doki? Mert olyan logikát látok mondjuk a dologban, hogy a hirtelen vérnyomás esést akarná elkerülni ezzel a tiltással valójában. A forró zuhany kitágítja a bőrereket, a perifériás érhálózatban jelentős része meg bőrerekből áll. Ez normális embernem nem okoz komoly vérnyomásesést, de olyanban akinek puritán megforgalmazással szar állapotban van az érrendszere, okozhat. És tegyük fel, van egy atherosclerosis miatt jelentősen beszűkölt centrális ér, ami normál esetben még képes ellátni a szöveteket, de egy jelentősebb vérnyomásesésnek viszont az lenne az eredménye, hogy relatív "vérhiány" alakulna ki egy ilyen beszűkülés utáni érszakaszon, magyarul az infarktuskockázat jelentősen fokozódna. Lehet ezt akarja igazából elkerülni az orvos. Azzal meg úgysem árt neked, ha tiltja a forró zuhanyt, szóval legrosszabb esetben is csak az lehet, hogy feleslegesen tanácsol el tőle.

    De persze ez is csak egy tipp. Más ötletem nincs miért mondta ezt. SZóval vagy ez van, vagy ő rosszul tudja, vagy én nem tudok valamit, és ez a véleménykülönbség oka. :DDD

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák