Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orkati

    tag

    Sziasztok!

    Beszélgessünk kicsit a nemrég megjelent és elindult Champions Online-ról, mert itthon a hősös játékok úgy tűnik, nem örvendenek akkora népszerűségnek, mint a jenkiknél :)

    Én eddig City of Heroes-al játszottam (milyen érdekes, ez is szuperhősös mmo! :D ), de most kipróbáltam a CO-t, és annyira megtetszett, hogy megvettem.

    A játék két hónapja megy, így vannak benne furaságok még mindig, bár sokat kijavítottak. Zavaró pl. a power-ek felvételénél, hogy az alap power-nek nem írják ki, hogy mennyi a sebzése, de ha fejleszted, akkor a fejlesztettét látni. Meg ilyenek.

    Küllemre képregényes grafikája van: vastag kontúrok, élénk és sokféle színek, képregényszerű figurák. Szerintem nagyon hangulatos, sokkal "hősösebb" érzésem támad tőle, mint a City of Heroes realistább, élesebb, modernebbnek ható grafikájától.
    Egyik kedvencem Mr. Zombie, a Master Villain, aki emlékeim szerint rongyos frakkban és cilinderben spawn-ol a helyén :DDD

    Egy Supernatural power-ekkel rendelkező vámpír koncepciójú karaktert készítettem Drakula néven, és igen könnyű vele a játék, talán túl könnyű is. A Villain-ok vagy Master Villain-ok leverése sem okozott gondot. Ha valami brutál képességet akarnak használni, a fejük felett megjelent egy ikon, ekkor hamar blokkoltam, majd folytattam a gyepálását... Ráadásul harc közben dobáltak power up-okat, amik között gyakorta előfordult gyógyító is, így aztán tényleg túl könnyű a dolog.

    Amúgy bárki bármilyen képességet felvehet, szabadon lehet kombinálni, de magasabb szintű képességekhez előfeltétel több alacsonyabb szintű ugyan abból a csoportból.

    A két kezdőhely a kanadai vadon, havas tájképpel, és egy radioaktív sivatag, lehet válogatni :)

    A játékmenet mmo-s, nagy újdonság ezen a téren nincsen. Sok helyen érezni a "City of Heroes szagot", de ez nem zavaró.

    A hangulatra vissza kell térnem: a képességek erős képregényes/rajzfilmes hősös fílinggel rendelkeznek, és van pár igen eredeti is.
    Pl. a Tunneling travel power, ami föld alatti ásást jelent, hát az valami csúcs!! :DD De van rakétacsizma, jégencsúszás, diszken repülés, pókemberes lengedezés, stbstb.
    A többi power is természetesen nagyon hősös, van 19 csoport (egy és kétkard, tűz, jég, varázslat, sötét erők, power armor (Vasember valakinek? :D ) stb.).
    A küldetések legtöbbje szintén jól kitalált, hangulatos, néha karikatúra szerű, akár egy képregényben (pl. fricska a Lost sorozatnak egy lezuhant repülőgéppel és megmentetndő utasokkal, akiknek a neve gyanúsan hasonlít a sorozat főszereplőiére :DDD ).
    A világ háttere is komoly, ahogy látom, de ennek még utána kell járni, nem volt rá időm eddig. A honlapon a főbb NPC-k szorija szerepel, és a játékban töltéseknél is fel-feltűnnek infók a világról.

    Összességében tetszetős játék, és mivel a CoH már kissé talán unalmasan is ismerős, így belevágtam a CO-ba.

    Ha valaki szintén fontolgatja a játékot, vagy már játszik, írjon a topicba bátran.
    A játékban @orkati néven találtok meg.

    Infók:

    Hivatalos oldal
    SG cikk
    Alakuló CO Wiki

Új hozzászólás Aktív témák