Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Üdv,

    BP-n keresünk albérletet. Már 6 oldalon nézelődünk 1-2 hete folyamatosan de finoman szólva is gyenge a kínálat az árak persze az egekben vannak...
    13. kerületben lesz a melóhelyem(kb a Dózsa György metro-tól 2 perc) elsősorban ennek könnyű megközelítése a cél. Jó lenne a 13-ban maradni, mert akkor nem kéne BKV-zni. De nézzük a környező kerületeket is. I-től VII-ig ami első körben még okés. Ha nagyon muszáj akkor IX és XIV is szóba jöhet.
    A lényeg, hogy a bejárás max 30perc legyen tömegközlekedéssel. Pl 3-as metro vonala tökéletes lenne...

    Nagyon fontos lenne a biztonság is. Nem ismerjük BP-t. Nem tudjuk, hogy milyen környékeket kell elkerülni...A fentiek alapján ha tudnátok mondani kerülendő részeket az nagyon sokat segítene.

    Az oldalak amiket figyelünk:
    www.alberlet.hu
    www.ingatlan.com
    www.kiadolakas.hu
    www.ingatlanrobot.hu
    www.alberlet-szobatars.hu
    www.olx.hu

    Tudtok más fényképes hirdetéseket tartalmazó oldalt ajánlani ami még szóba jöhet?

    Előre is köszi.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#13736) DeFranco : Köszi. Ahogy nézem az a XIV lesz. Megjegyeztelek és ha a XIV felé terelődünk akkor érdeklődni fogok. :)

    (#13737) vans? : Egyelőre nem jöhet szóba. Van aki még nem tud(hat) róla és csoportokba lépkedés látható...a korlátozás meg körülményes lenne... minden esetre ott van a lehetőségek között. De köszi a tippet.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#13739) B-L-A-C-K & (#13740) Tim82 : Köszi mindkettőtöknek az információkat. :R

    Most jutott eszembe még valami.
    Jelenleg gáz konvektoros fűtésünk van, jó lenne ha az új helyen is az lenne de készek vagyunk kompromisszumra viszont még nem volt tapasztalatunk a lenti kettővel.
    Cirko és házközponti fűtés havi költségéről tudtok egy hozzávetőleges összeget írni?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz DeFranco #13749 üzenetére

    A mostani konvektorost nagyon szeretjük. Az irányítás nálunk van és így annyit fizetünk amennyit fogyasztunk és eddig a legolcsóbb is...ez szuper. Sok lakást láttunk ami alapvetően nem rossz, csak nem konvektoros...és nem zárnánk ki ezeket ha hasonlóan jól meg tudjuk oldani.

    A hirdetéseknél elég "vicces" összegeket írnak...Főleg annak tudatában, hogy az utóbbi 7 évünk minden közüzemi fogyasztása árral mindennel dokumentálva van...

    Ami kizárt az a távfűtés...az egy pénznyelő...legalábbis nekünk.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #13751 üzenetére

    Az első reakcióm, erre az összegre. :Y Persze ha végiggondolom akkor nem vehetem egy lapra. Mi a legdurvább hidegben fizettünk 13K/hó a gázszámlára, de kisebb is a lakás. (Fűtés + vizet is gázbojler melegíti + főzés is sok nálunk) Az átlag az viszont jóval kevesebb...

    Ami egyébként még probléma a távfűtéssel, hogy valamikor bekapcsolják ősszel...aztán valamikor tavasszal le. Volt már rá példa, hogy fűtési szezonon kívül, de hűvös időben rongyá áztam és jól jött, hogy akkor kapcsoltam fűtést amikor akartam... Nyári időszakban is relatíve magas a díjja... A véleményem az is formálja, hogy régen voltunk távfűtésesben és nagyon rossz tapasztalatokat szereztünk...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#13757) Tim82 :
    Na közbe én is pontosítok. Idén télen 10K-s volt a max és az éves átlag ~7K. Nekünk most a full rezsi-nek az éves átlaga 24K. A top összeg 28K volt. Azt azért sejtjük, hogy ez valamelyest emelkedni fog de magunkhoz képest mérve ha 7K-val emelkedik az átlag az is 25%...ami szerintem reális lehet.

    Így is sokkoló volt az albérlet árakkal barátozni...az lényegében duplázás lesz vagy talán több. De már sikerült eljutnom addig, hogy nem akadok ki rajta.

    (#13755) Melack & (#13758) Melack :
    Igaz régi, de elég mély tapasztalatot sikerült szerezni távfűtésről. Nem véletlen, hogy ennyire tartózkodunk tőle. Nálunk fontos, hogy mi irányítsuk a fogyasztást és ne valami szolgáltató...

    Ha minden kötél szakad és nincs választásunk akkor elgondolkodunk rajta. Egyelőre a lista végére kerülnek az ilyen albérletek.

    (#13753) B-L-A-C-K :Az tényleg jó villanyszámla...

    (#13767) Mercutio_ Persze összefüggéseiben is nézzük a dolgokat... Mondom ismerjük a fogyasztásunkat, nincsenek nagy hullámok, az egyes szezonális fogyasztás is kiegyensúlyozott.
    Van egy keret amibe szeretnénk beleférni, de nem minden áron. Azt is nézzük, hogy ha messzebb megyünk akkor a havi kiadások mellé utazási költség is társul. Elég sok variáció van amit életképesnek találtunk anyagi szempontból is...Tehát nem 1 szál szempont alapján nézünk.
    Lassan írok rá valami programot ami keres helyettünk keres... :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Melack #14430 üzenetére

    Típus függő...A forma, méret, kialakítás, és még a csatlakozó sem egységes.

    Mihez keresel amúgy?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Melack #14437 üzenetére

    Gyors ránézésre ebay-en látok hozzávaló keretet, de legalább létezik...Aprókon szét kell nézni.
    Ahogy nézem sata 2-es portod van. A HDD helyére mehet egy SSD, a caddy-be meg a HDD. 8GB RAM-ot tudja fogadni... a wifi kártyát passzolom...
    Szóval nagy elméleti akadálya nincs a dolognak. Inkább azt érdemes felmérni, hogy mennyit ér meg neked ez művelet és ez mennyivel növeli meg az élettartamát...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz etejedu #14519 üzenetére

    Ha mind a 10 kábel a PC felőle láthatatlan...akkor kb majdnem biztos, hogy a hálókártya döglött...(vagy csak a csatlakozója, bár az most mindegy is.) Olyat még nem láttam, hogy 10-ből 10 kábel hulla legyen.
    Másik géppel is próbáltad őket?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz etejedu #14522 üzenetére

    Ja, értem...Más géppel tudod tesztelni?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz DeFranco #14742 üzenetére

    Az utóbbi években nehezen találtam meg a jó cipőt...árérzékeny vagyok na. Persze nem elvakultan...Ennek eredménye volt kb 6-8 havonta egy fossá járt cipő... A kínai legutóbb nagyon betette a kaput. Bunkók is voltak és iszonyat hulladék cucc volt... A másik a Deichmann 5-8 ezres kínálata. Na ez az amiből én már rutinosan valamilyen puha(szilikon) talpbetéttel mentem neki egyből. Mivel ez a papír téma elég általános ezeknél...sajnos. Egyszer kimosod és kb kész....ami rosszabb egyszer rongyá ázni benne...
    De ami még rosszabb, hogy a rácsos merevítés ha torzul mert a papír már foszlik és nem egyenletes a terhelés akkor az felér egy fakírsággal.

    Aztán tavaly csoda történt a Deichmann-ba. Van ez a Gallus cipő Na ez egy álom. Nem poén, már több mint 1000Km-t mentem vele az elmúlt 1 évben... Tömött a talpa és nem papír! Mostanra érett meg a csere..abszolút ajánlott szerintem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz MurdR #15009 üzenetére

    Hát az albérlet kereső verzió sem sokkal jobb... Pár hete írtam(kérdezősködtem) itt. Napi szinten követjük az ingatlanos oldalakat és keressük a megfelelő kuckót... De több száz hirdetéssel a hátunk mögött elég lehangoló a kép... Persze vannak jelöltek és találtunk jókat is...de komoly gondok vannak némely albérletet kiadó ember értékrendjével. Attól, hogy egy patkánylyuk a város közepén van...attól még patkánylyuk marad.

    A kedvenc amikor lefényképezik az utcát jobbra is balra is. Totál semmitmondó képek, de a konyháról vagy a fürdőről egy darabot nem tud feltenni... :U

    Lehetne még sorolni. :(

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #15017 üzenetére

    Tudom, hogy erre megy ki. De eleve nem egyenes hozzáállást tükröz ezzel.
    Fel sem hívjuk az ilyet... Vannak korrekt hirdetések ha valaki akarja meg tudja csinálni rendesen. Ha nem annak oka van és nincs értelme vesztegetni rá az időt. Csak hát bosszantó na...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #15094 üzenetére

    A hardverapródoknak mi az álláspontja ezzel kapcsolatban? Lehet ilyesmit árulni? Mert ha tényleg szürke akkor elvileg le kéne venniük...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Van valami különös oka, hogy az albérletek nagy részét 2 havi kaucióval szeretnék kiadni az emberek?

    Mindezt ráadásul úgy, hogy közlik a telefonba, hogy a fényképek ellenére nincs berendezve... Ha pedig udvariasan érdeklődöm, hogy esetleg alkuképesek lennének-e 1 havi kaucióra akkor felháborodott hangnemre váltanak és közlik, hogy semmiképpen sem...

    Ma 6 albérletből lett füst hasonló okok miatt. De az ingatlanosok szerintem úgy kollektíve agyilag totál gyengék. Úgy kezdem, hogy "...alkalmas most az időpont, hogy az xy albérletről kérdezzek.." Mire a válasz igen... Erre egy kérdésre sem tud válaszolni... Kész... :(((

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#15334) Qru :Na jólvan...azért ez is egy jópofa előítéletes hozzáállás akkor. Lakni megyek valahová, nem lerombolni.
    A jelenlegi albérletünkbe is csomó mindent saját költségen csináltunk meg, nekem kicsit újdonság, hogy útonállónak néznek.

    (#15336) Saint_ : Ja, kérdés, hogy hirdetni szeretnéd vagy kiadni is... De érdekes hozzáállást tükrözöl ezzel.
    Persze gondolom ha valamelyik ott lévő berendezés (saját hibájából) bedöglik amit nem a bérlők hoztak, akkor nekik kéne javíttatni. Jól gondolom ugye? :U

    (#15337) Melack : Érdekes, így már azért logikusabb, miért vannak ennyire ellene az alkudozásnak...

    (#15339) macilaci78 : A kaució eddig a legtöbbször a megállapodás szerint lelakható volt. Legalábbis a mi tapasztalatink szerint. Azért se lelakható se visszaadás nincs..az meredek. Kicsit olyan mintha azért fizetnék mert egyáltalán kivehetem...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#15345) Saint_ : Nem értettelek félre.

    Az a lényeg, hogy neked van egy elképzelésed, amiben az albérlők csak romhalmazt hagynak maguk után.

    Na mi nem ilyenek vagyunk.

    Az anyagi helyzet firtatására meg csak annyit, hogy a nem tudom és a nem akarom kifizetni között van különbség...Ráadásul (#15344) DeFranco amit ír az pedig az ő véleménye nem feltétlenül igaz.
    Soha nem maradtunk el az albérlettel. De biztos te csak ilyenekkel találkozol...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Qru #15352 üzenetére

    Érdekes dolog ez. Végül is megtudtam milyen lehetséges okok vannak a 2 hó kaució mögött.
    Az ingatlanközvetítős sikerdíj logikus... de ez a fizetési hajlandóság összefüggése a kaucióhoz, hát...
    Ettől még simán bedőlhet bárki, ezt jól megmutatta az elmúlt 5 év gazdasági helyzete...

    2 hó kaució...Csak a példa kedvéért. Jön egy bérlőjelölt. 1 hó-val kivenné, hosszútávra. Nem kell mert biztos nem akarja/tudja fizetni. Jön több is de azok is kiesnek több okból is. Aztán eltelik 1 hónap. Üresen állt a lakás, 1 bukta van...Ennyi erővel már ki is lehetett volna adni. Persze az albérlős játék elég lutri mindkét félnek...

    Ha már albérlők ilyenek akkor elmondom mit látok én a kiadó ingatlanokkal kapcsolatban. Palota áron akarnak lyukakat kiadni. Már képeken kiesnek a csontvázak a szekrényből. Nem platinaveretes padlót keresünk, de elég rendesen elgurult a gyógyszere némelyik embernek...

    Ja és ne gondolja senki, hogy nekünk nem voltak rossz tapasztalataink tulajokkal, akik megpróbálnak minden szarral lehúzni...

    (#15353) DeFranco : Lehet naív vagyok, de azt hittem eddig az ilyen helyzetek elkerülése miatt van szerződés...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Melack #15359 üzenetére

    Ezt mi is tapasztaltuk. Néztünk több kerületet is már..kifelé is, de néhány ezer forintos különbségek voltak. Ami úgyis rámegy a közlekedésre, időveszteségre...stb.

    Kb 6-700 hirdetésen vagyunk túl amiben volt némi ismétlődés is, de pécsi szemmel nézve nemhogy meglepődtünk, de totális a döbbenet.

    Ja arról már nem is beszélve, hogy az új melóhelyen meg már türelmetlenül várnak....

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Melack #15363 üzenetére

    Ketten vagyunk a párommal és nincs ismerősünk BP-n...
    Még Pécsen sincs, mert már mindenki lelépett... ;]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Mercutio_ #15371 üzenetére

    Megnéztem a kauciót kíváncsiságból. Egyértelműen a jövőben lehetséges károkozások és nemfizetések fedezetére szolgál. Ez rendben van. Érdekes viszont, hogy ezt letétként kellene kezelni és bár a szerződésben foglaltak az irányadók alapból visszajárna az összeg...
    A gyakorlatban én még csak a lelakhatóság lehetőségét hallottam a bérbeadótól...valószínűleg azért mert nem letétként kezelte, hanem elköltötte...

    (#15376) albiosz : Akkor neked szerencsemalacod meg négylevelű lóherés patkó tetoválásod van.
    Mi 60K bérleti díjnál kezdünk nézelődni... Mondjuk mosógép az pont van saját. :)

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz etejedu #15518 üzenetére

    Nem kell ing, csak egy fekete csokornyakkendő. ;] :P

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Tudnátok ajánlani egy normális ingatlanost aki 13.kerületben esetleg azok közvetlen szomszéd kerületeinek közeli peremén járatos albérletben? Olyan ember kellene aki megbízható, és fel tudja fogni, ha elmondom neki mit szeretnénk.

    Egy kis albérletes panaszkodás... Múlt hét csütörtökön voltunk BP-n. 4 albérletből 2-t néztünk meg. Egyiket kiadták előtte egy másiknak meg nem volt jó, csak napok múlva... Elsőre a 13-ban néztünk meg egyet. Nem volt rossz, de személyesen már láttuk miért nem fényképezte a konyhát. Mert nincs. Csak fülke. Állapota rendben volt, de valahogy a mérete sem stimmelt a megadottal. A második 7. kerület. Hát...csendes volt mint egy kripta eddig oké, de hogy olyan sötét is... Nem volt egy normális ablak és mondjuk úgy nagy volt a kontraszt a lakáson belül...
    Délután még próbáltunk telefonálgatni, hogy hátha meg tudunk nézni valamit, de semmi nem esett be...

    Mivel egy ideje már megy ez az idegőrlő albérletezés úgy gondoltuk az első kompromisszumos ugyan de alapvetően nem rossz. Mivel aznap már nem tudott visszajönni az albérlethez ezért abban egyeztünk meg, hogy másnap felhívom, hogy a héten mikor tudunk újra feljönni a szerződést aláírni, de akkor már költöznénk is egyben. Némi alku is volt a történetben. Abban a tudatban utaztunk vissza Pécsre, hogy megállapodtunk. Erre másnap délelőtt közli velem, hogy még x embernek megmutatja aznap és ha nem veszik ki akkor este 7-kor hív. Azóta is hív, de egyértelművé vált számunkra, hogy nem egyenes és nem szavahihető ember. Gondoltuk, hogy nem lesz a mienk a lakás...

    Szombat óta megint volt 5 lehetséges jelölt.
    1 nem vette fel a telefont 3 hívásra sem több óra különbséggel. (De a hirdetést azt tolta előre listában)
    3-at már kiadtak, vagy éppen szerződéskötés előtt voltak.
    1 pedig kicsit körülményes volt, aztán hagytuk inkább. Pedig szintén elég jó volt..

    Ja és annyira dühítő amikor valaki egy nyilvánvalóan béna albérletet 45 percenként befrissít, hogy az legyen ott mintha új hirdetés lenne, de már több mint egy hónapja látjuk csak mi, hogy szerepel a hirdetések között. De kritikán aluli ahogy kinéz...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz etejedu #16395 üzenetére

    Van amit kivesznek van ami meg utána sodródik fent mert irreális az egész hirdetés...és a kutyának sem kell.
    Az is lehet, hogy kezdik érezni a kb egy hónap múlva esedékes egyetemista hullámot...bár ez meg szembemegy a minimum egy éves kiadási feltételükkel...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Továbbra is keresek egy megbízható és normális budapesti ingatlanost, aki albérletek terén főleg a 13. kerületben vagy annak nagyon közeli részeiben érdekelt.
    Google nekem is dob rengeteget, de olyan embert keresek akivel már volt pozitív tapasztalat.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz CoolBoy323 #16549 üzenetére

    Remélem nem arra amerre mi, mert így is nagy a konkurencia... :P

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Mit lehet tudni a "...Ferencváros rehabilitált részén..." elhelyezkedésről. Mitől kellett rehabilitálni?! Problémás környék?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Köszi az infokat... hát jó tudni mert nézegettünk pl a Mester utcából is...de furcsa is volt a hirdetés...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Kár ezért a rehab-os környékért, mert lett volna pár megnézésre érdemes lakás...
    A Mester és a Haller sarkán van egy érdekes, azt azért elraktuk talonba, hátha...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Dell XPS #16773 üzenetére

    A lakás jó a képek alapján. Amivel nem vagyunk tisztában BP-n az a különböző környékek biztonsága. Ezt sajnos nem tudom megnézéskor ellenőrizni...Ezért kérdezgetem itt mostanában, hogy melyik hely milyen.

    A Street View is sokat segít. De ez már kicsit más történet. Rengeteg a kamu hirdetés felraknak olyan képeket ami alapján okés a hely. Felhívom és akkor kiderül, hogy nem is úgy van ahogy a képeken, meg nem is ott van ahol leírta....stb. Sajnos sorolhatnám még. :(

    Holnap délelőtt a Mór utcában fogunk kezdeni és ha nem nyomják fel a padlót a zombihullák akkor nagy esély van rá, hogy kivesszük... Egyébként ez a favoritunk...

    Van még egy leszervezve meg 13 hirdetés feljegyezve, de nem könnyű Pécsről odaszervezni ilyen mutogatásokat...mert nem viccelek: mire odaérünk kiveszik lakást... :(

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz MurdR #16776 üzenetére

    Uránvárosból megyünk mi is. Nagyon nem néztünk eddig körül...mikor legutóbb voltunk akkor a 6-7 körül mozogtunk meg a 13-ban. Utóbbi jóval kellemesebb volt...

    A 14-be hirdetnek még jókat...bár onnan vegyes a közlekedés. Volt olyan része ahonnan tök béna volt a közlekedés.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Valaki el tudná magyarázni hogy jutok el a 14.kerület Egressy út, Mandala lakóparkba?
    Maps-on nézem a dolgot, Egressy úton végigmentem de nem sikerült beazonosítani. Suzuki szalon meg Shell kút megvan ezen a részen. Ahhoz képest merre van?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Köszi mindenkinek! :R

    Poén, hogy elmentem a CBA mellett...de ha felnézek az épület oldalára ki van írva nagy betűkkel... :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Előre is bocs, aki már unja az albérletes témát, de tegnapi nap ismét a döbbenet és a pofáraesés jegyében telt. ( Csak, hogy jó legyen még a MÁV is rásegített egy kicsit. IC pótlóbusz +50 perc menetidő mert vágányzár van Dombóvár és Sárbogárd között. Így 4 órára nőtt az út csak oda...)

    Lehet csak kifogjuk a hülyéket, de már kezd sok lenni.

    1. Mór utca: 11-re van megbeszélve. 11.10-kor felhívom, hogy itt vagyunk. Erre közli velem, hogy már tegnap küldött sms-t mindenkinek, hogy már kiadta. Persze semmilyen sms nem jött... Még jó, hogy úgy kérdeztem meg szombat délután, hogy mikor lehet megnézni leghamarabb...
    Ez volt a fő indok, hogy tegnap utaztunk. Ha ez nincs nem indulunk el...

    2. Mandala kert: Kicsit kicsi volt, de szép lakás. 1-2 rugalmatlanságtól eltekintve valószínűleg kivettük volna. Itt az volt a gond, hogy a lakáshoz tartozó kocsibeállót nem szerettük volna bérelni...mivel nincs kocsink. De legalább korrektül megmondták, hogy ha lesz ilyen akkor az előnyben van.

    3. Ajtósi Dürer sor 9. : Pff...Azt hittem ebből a lépcsőházból már nem jutunk ki élve mert ránk omlik. Legfelső emelet... Nem titkolózott egyből megmutatta, hogy itt szétfúrták a falat az előző bérlők, ott kiütöttek egy darabot... A fürdő rendesen nézett ki, a konyha is rendben volt, de a többi helység dohos volt, az ablakok korhadtak és akkora kupleráj meg kosz volt, hogy 1 hétig kellett volna takarítani.
    Átverés: A képeken viszont nem mutogatta ilyen büszkén ezeket az "apró" hibákat és szemét sem volt ennyi.

    Bosnyák tér: Ezt csak úgy hívjuk "Hofi" effektus az előző bérbeadónk után. Idősebb pár adja ki a 1,5 szobásnak hirdetett lakást ami alkovos... hát inkább 1 szobásnak mondanám, az kevésbé érződik átverésnek. Alapvetően rendben volt a lakás 1-2 szépséghibától eltekintve, aztán ismertették a "feltételeiket".
    Hát ők bizony bejönnének a lakásba...persze mindig egyeztetve...Ráadásul ragaszkodnak ahhoz, hogy havonta egyszer amikor esedékes a bérleti díj személyesen lássák, hogy minden rendben van... Ezen felül ha jön a kéményseprő, meg a tudom is én kicsoda akkor azt is személyesen felügyelik...stb
    Egy ilyet már egyszer végigcsináltunk, többet soha! Ráadásul az a környék...Hányás...vizelet...bűz...mordor serege éppen gyülekezett. (délután 3-kor)

    Peterdy utca VII. kerület : Ez a nő annyira hülye volt, hogy ha más meséli nem hiszem el. A tűzhelyre rákérdeztünk telefonon is de biztosan nem tudta milyen. Mikor tűzhelyhez értünk felnyitotta és megkérdezte, "...ez nem villany, gáz ugye?". Arról amiről egy 5 éves is megmondja, hogy gázzal megy. Majd a gázkonvektoros fűzést kezdi úgy, hogy cirko fűtés van... na ez jól kezdődik.
    Aztán kihullott pár extrém csontváz. A laminált parkettát úgy rakták le, mintha egy dimbes-dombos vidékről készült volna terepasztal. Falnál rendesen fel volt emelkedve. Furcsa foltok a plafon irányából a falakon nem mertem hozzányúlni mert féltem, hogy leesik a vakolat. Az ablakok egy kb 1,5m-re lévő falra nézetek. Lent egy laza szeméttelep szerű lomképződmény. A mosógépet nem tudtuk volna beszerelni, mert a fürdőbe nem fért volna be és nem volt kiépítve az a kivezetés ahonnan a vizet vételezné, de még az sem ahol kiadja. "Konyhában" ugyanez. Már
    Átverés: A hirdetésben a képeken érdemleges dolgokat kihagyta. De nem tűnt ennyire vészesnek. A mosógéphez kapcsolódó funkcionális hiányosságok pedig totál vakfolt volt számára.

    Enné többet is néztünk volna, de sajnos volt kb 5-10 olyan hirdetés amit már kiadtak...

    Van egy ingatlanos aki akkora féreg, hogy az hihetetlen. Múlt héten beszéltem már vele. Az olx.hu-n hirdet albérlet felhasználónévvel. Kitesz mindenféle szép ízléses lakásról képet amit más hirdetésekből, meg a jó ég tudja honnan lopkod össze.
    Mikor felhívom akkor kiderül, hogy az ingatlan nem létezik és próbál egy másikat tukmálni ami nyilvánvalóan nem jó... Ezután még megpróbálja felmérni milyen lakást keresünk és azt mondja visszahív pár perc múlva...aztán mégsem...
    Szintén ő volt az aki képes volt a múlt héten visszahívós sms-t küldeni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#16981) -Mike- : Pü ment.

    (#16982) GabN73 : Az az ingatlanos srác aki a Manadala-ban mutatott kuckót, na ő volt eddig normális.

    (#16984) Dell XPS : Szerintem is ránk jár a rúd mostanában... Ment Pü.

    (#16985) Melack : Tegnap ezt is fontolóra vettük, hogy ott alszunk egy éjszakát és másnap megint nekikezdünk. De egyszerűen nem volt hirdetés ami miatt megérte volna ott maradni... Arra meg nem alapozhattunk, hogy talán felraknak valamit.
    De már változtatunk az utazási témán. Egyedül megyek fel valami telekocsi, vagy oszkár jellegű dologgal, mert a MÁV árai gyilkosak...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bandus #17001 üzenetére

    Pedig valahogy jó lenne ha gyorsan le tudnánk zárni ezt a történetet, mert a munkahelyemen már egyre türelmetlenebbek amit meg is értek.

    Szerintem ti elég szerencsések voltatok, hogy ilyen gyorsan találtatok megfelelő kuckót.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Kiki18 #16997 üzenetére

    Némely ingatlanos tényleg nem tudja hol a határ.

    Köszi a tippet...a lakásvásárolás még kicsit várat magára. :)
    Bár ott tartanánk már.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Qru #17454 üzenetére

    Azért egy Corsair táptól nem ezt várja az ember az igaz. De a nagy márkákkal is érdemes vigyázni, mert van amikor egyik szériába jóféle belet raknak aztán olcsósítanak és a következőbe már kicsit budget kategória van és már nem ugyanaz van... Tápos topikban szoktak írni érdekeset...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Dr.Zoo #17774 üzenetére

    Hát nagyon jó árakról irkáltok itt srácok, de elég tragikomédia a valóság...
    A múltkori sztorim után csütörtökön ismét voltam fent...2 lakást tudtam!! megnézni mert a többinek volt valami kifogása miért nem lehet megnézni aznap (szabadságon van az ingatlanos, vidéken van a tulaj, most festik...)
    Igen ezek mind azonnal költözhetőnek voltak hirdetve...csak tudnám hogyan. :U

    Ebből végül az első stoppoltuk le és ma voltam letenni a foglalót...igaz itt sem tudunk azonnal költözni de legalább csecse kis lakás lesz mert most csinálják éppen...és az itteniekhez képest horror ára lesz de kapunk is valamit a pénzért... (Viza utca) Kb 5 perc és melóba vagyok...
    Még most sem tudom elhinni csak ha már becuccoltunk...na akkor nyugodt leszek.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#17794) Dell XPS: Köszi. :) Minden jó ha jó a vége...Tényleg kemény volt már. Sajnos sok volt a tanulópénz.

    (#17795) bandus : Ment PM.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz MurdR #17811 üzenetére

    Ilyenkor enni? Ráadásul pörköltet? 170kg komoly? :Y
    Ne kezdj hosszú könyvbe... ;]

    Viccet félretéve. Nem aggódsz az egészséged miatt? Vérnyomás milyen?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz etejedu #17813 üzenetére

    Az eredeti Drakulánia jobb volt. :P ;]
    Besírtam rajta... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz MurdR #17841 üzenetére

    Ott már úri mo(r)dor van :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bitpork #17864 üzenetére

    Most érted ezért nem a moderátorok vagy a fórum a közvetlen felelős...Ha a politika illetve a mindenkori társadalom formálás nem ment volna el ennyire a szabad véleménynyilvánítás csorbítása irányába akkor nem
    az lenne, hogy eddig elfogadott etnikai név helyett most virágnyelven, meg burkoltan kell beszélni róla.
    Jó reggelt demokrácia! Mindenki tudja miről van szó. Mindenki tudja, hogy gond van. Csak nem szabad beszélni róla, mert mi vagyunk sz@r alakok, hogy próbálunk távol maradni bajtól...

    Radiátor csak megpróbálta elejét venni egy olyan szálnak ami mint tudjuk egész biztos elfajult volna...hiszen tudjuk amit tudunk...

    Sajnos ez van és nekünk kell belátónak lennünk. A legrosszabb amit tehetünk ha egymás ellen fordulunk.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Agostino #17869 üzenetére

    Félreérted...Én nem látom a rosszat benne...inkább annak a lehetőségét, hogy megugrott volna más irányba.
    Az úgy törvényi szabályozások miatt pedig ettől úgy félnek minden fórumon mint a tűztől...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz CoolBoy323 #18299 üzenetére

    Nem úgy van, hogy csúszik a szállítás még 20 napot? (Gyártó szerint.)

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#18306) CoolBoy323 :
    Itt láttam futólag a szalagcímet...meg nagyjából olvastam bele...

    Szóval akkor nálad mondhatni készleten van a cucc?! Az jó...

    (#18305) B-L-A-C-K :
    Tényleg jó telefon. Nagyjából teljesíti azt a szentháromságot amit általában egy telefonnak tudnia kellene.
    A készülékház fém -> magnézium.
    A hardver erős. -> Snapdragon 801, IPS FHD kijelző, 13Mpx kamera (4K képes 30fps-el)
    A szoftver jól optimalizált -> A CyanogenMod 11S ami a CM11-nek egy némileg módosított változata.

    Ja és elég baráti árcédulát kapott ezekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ace owner #18316 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ace owner #18319 üzenetére

    Ja értem. ITT nyomkodják, meg mutogatják a feautre-ket. Bár számomra a témázást leszámítva ez egy CM...mint a többi. A lényeg úgyis azon van, a gyári megoldásokhoz képest több feature és simább működés, jobb multitasking legyen...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz CoolBoy323 #18328 üzenetére

    Egyébként a kínai verzió ColorOS-el jön ami az Oppo rendszere. A global jön CyanogenMod11s-el. Szerintem nem mindegy.

    A kijelző fehérség különbsége adódhat abból, hogy a két rendszer eltérően van kalibrálva.

    Ez a mondat is elég informatív.:
    Another issue of the Chinese OnePlus One for customers in North America is lack of LTE and 3G support, European customers don’t have this problem though.

    Kiegészítve máshonnan:
    The Chinese version of the One is prepared to work on China Mobile, which uses TD-SCDMA/TD-LTE technology that can’t be found anywhere else in the world. Additionally, the Chinese version lacks WCDMA band 4 and LTE bands 4 and 17. So depending on your carrier, connectivity will be limited.

    Egyébként ezt és ezt összevetve nálunk nem lesz gond a Global version-el sem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák