Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hyper84

    csendes tag

    Sziasztok
    Segítsetek kérlek:
    A problémám a következő:
    Alapjáraton ha semmilyen komolyabb megterhelés nem éri a processzort is 3,2 - 3,3 GHz üzemel, ami már bőven a meghatározott alap 2.8 GHz túl van. Ezt a csatolt kép is jól mutatja, hogy túlhajtásba van 18-21%-al. Úgy gondolom ez annyira nem oké így, attól független, hogy így is van hirdetve a processzor, hogy 2.8-3.4-ig üzemel, oké, de folyamatosan???
    Viszont a másik és komolyabb probléma, hogy nagyobb terhelésnél (Maffia 2, Battlefield 4), random idő után leáll a gép teljesen, gondolom eléri a kritikus hőfokot a proci, mert olyankor már mért az Aida 93 fokot is. De folyamatosan 85-9x között mozog a hőmérséklet, gondolom 95-100 fok körül lehet a kritikus pont mikor már kikapcsol.
    Az összes drivert és kiegészítő szoftver feltelepítettem. A hűtő megy alapjártaton 40 fokos a proci és 2500 RPM a venti. Terhelésnél 3500 RPM de akárhogy küszködik, nem bírja hűteni a rendszert eléggé. (Vettem egy hűtőpadot, de ez még a folyamatos 3.2-3,2 GHz üzemelést nem fogja megoldani.)
    Írtam az Asus ügyfélszolgálatra, ahol rögtön azt javasolták, hogy küldjem vissza garanciába a gépet, viszont nem szeretném feleslegesen megjáratni, ha esetleg nektek lenne bármi ötletetek tapasztalatotok ami segíthet azt nagyon megköszönném.

    Üdv, Csabi

  • Hyper84

    csendes tag

    Sziasztok,

    Segítsetek kérlek, Samsung RV509-es notira hogyan tudom felrakni a Win 10-et? Pórbálom lemezről is USB-ről is de a win logonál megáll és semmi nem történik!

    Elég fontos lenne, hogy még ma meglegye, de nincs ötletem :(

    Üdv, Csabi

Új hozzászólás Aktív témák