Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    Hye4all!

    Amilo Pro V2060 ma délelőtti vétel.

    0kmes gépeknél szokásos 16óra tölt/lemerít/16óra tölt akksiedzés azzal szakadt meg, hogy 3 óra után befejezte a töltést. Kíváncsian bekapcsoltam aztán véletlenül nem sikerült BIOSba belépnem, és..továbblépve elkezd töltődni az XP...OP nélküli gépért fizettem, Linuxot terveztem rá, ki kérte hogy ablakokkal adják? Ergó minimum a 2. full format emiatt a vinyónak..
    Ráadás: az elvileg 0kmes gépen 2006!.dec.-i telepítésű Win van...jó, mí?
    Ráadás 2.: vásárlás előtt webről a v2065öst néztem ki, az X300as VGA és az 1280x800as natívja miatt. Sajnos ebből a típusból nem volt, így ezt a V2060ast ajánlotta az eladó. A vidkarija gyengébb, de szerencsére bővíthető, viszont a Dothan 2.13/533mas benne, így kicsit gyorsabb, meg a memkezelés is jobb. Viszont a kijelző tekintetében átb@szott, mert 1024x768 a natívja, nem 1280x800 :(( Persze én voltam a hülye hogy helyszínen a BIOSban állóképen nem megszámoltam a pixeleket csak hibásak után kutattam... :U

    Ti mit tennétek? Én gondolkodom, hogy holnap visszaviszem és kicseréltetem..

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz KillHates #3475 üzenetére

    Úgy rémlett, hogy az i915GM lehetőséget ad, hogy PCIe legyen a VGA..

    Wintelepítés imageből rendben, de az üzemidőt az nem befolyásolhatja :U
    Szvsz az a helyzet, hogy anno XPvel akarták értékesíteni, aztán megmaradt..
    De lévén friss garit vállaltak rá, ugyanmind1. Össz üzemidő amúgy 1x óra.

    Kicsit megizzasztottam a gépet, egész jó, ahhoz képest hogy GMA900...
    DMark01/03 52xx/10xx pötty, ez nem olyan tragikus azért :U Még emlékszek az i740+V2vel való 400*300as ablakban UTzésre, na az tragikus volt ;]
    Igazából amire használva lesz (net+film+zene+office) teljesen oké. 2005ig bezárólag ~az összes játék jól fut rajta, ergó van választék az unalmas órákra is :)
    Az X300as nem lenne rossz, lévén ~2x gyorsabb, de az azzal szerelt példány csak rendelésre jönne valamikor januárban, másrészt abban 60Gs vinya van, ebben meg 100Gs SATA.

    Tehát ha visszaviszem, ennél csak sz@rabbat kaphatok, CeleronMek Via Chrome9el 3600mAh akksi stb..kihagyós. A Dothan megy 800@0.9en, fogyasztása minimális. Kijelző terén talán szerencsésebb is a sima XGA, mindenhol nyomi 1280x800ak voltak..netezni jobb az 1024 szvsz. Igaz, Vista alatt 1280nal elfért volna az oldalsáv 1024es browser mellett :) De ezen nem rágom magam, mitöbb, 1024es kijelző kevesebbet fogyaszt, ez az ami igazán számít :K

    Még azzal fogok szívni egy kört, hogy memót találjak hozzá, mert a talonban tartott 512es VDatát nem szerette a benne lévő Hynix mellett csak magában :o Ha nem találok típusazonos Hynixet, veszek 2x1Gt..

    Jó lesz ez, csak bosszantó, hogy nem laikusként mentem oda ( a boltos nem tudta mijaza Dothan/ULV :DDD ), aztán mégis megvezettek valamennyire.
    Hiába, jó pap holtig tanul, vagymi.

    Rick4
    Köszönöm, bár javarészt tisztában voltam ezekkel. Miután abbahagyta a töltést (~3 óra), nem hagytam természetesen tovább rajta, lehúztam töltőről és nekikezdtem (volna) az XPtelepítésnek. Minekutána erről az "élvezetről" lemaradtam, nekiálltan MemTestelni/bővíteni, meg Orthosozni/procit underclockolni, szóval mindent csinálni amivel meríthettem. Aztán mikor megadta magát, visszakerült töltőre, újfent kikapcsolt állapotban ~3 óra volt a töltés. Ezután már bekapcsoltan is rá lesz dugva, innentől nem számít, ahogy írtad.
    Linuxra gondoltam én is, csak mikor már úton voltam :) Majd legközelebb..

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz KillHates #3485 üzenetére

    Így van, önnyugtatás rulez, ennél jobbat nem is vehettem volna :DDD
    Hasonlóan jókat kívánhatok csak :R üdv.

Aktív témák