Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • litter

    tag

    hi all!
    Nem tudom ki mennyire van otthon a MAXDATA notik terén, német márka, a noteszeire 3 év gart vállal, nálunk alig ismert, pedig nem rosszak a gépei.
    Van egy ilyen gépem, pro 6100iw típus.
    Szép is, jó is, szeretem is, viszont akármilyen 3rd party alkalmazást teszek fel rá, ami a noti hardveréhez kíván hozzányúlni, állítani sebességet, fogyasztást, akármit (pl: Notebook Harware Control, Speedfan, Rightmark...stb) egyik sem működik. Elindulnak, egyik másik programnál még engedi is hogy állítsak valamilyen értéket, de egyszer sem sikerült semmilyen eredményt eszközölni. Mintha valami blokkolná a bárminemű állítgatást.

    A legjobb példa talán a procszebesség: Tök mindegy hogy ki van húzva vagy be van dugva a gép, a CPUZ mindig 1000 vagy 2000 mhz sebességet ír, attól függően hogy fut e a háttérben valami. Hiába próbáltam ki 28 féle programot, nem tudtam beállítani hogy hálózaton ne speedsteppeljen, akkuról meg maradjon szépen 1000 hmz környékén.

    Winfos reinstall volt, driver frissítés volt, BIOS frissítés volt, BIOS-ban semmi erre vonakozó beállítási lehetőség nincs.

    Amúgy intel945-ös chipset van a gépben t2500-as proccal+ egy go7400 ala nvidia

    Hasonszőrű tapasztalat valakinek? Tipp?
    Előre is köszönöm! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • litter

    tag

    Nem tudja véletlen valaki, hogy a Centrino2-es platformra épülő notikhoz (gm45 chipset és p-xxxx procik) van e már olyan NHC vagy RMclock szerű prog, ami már kezeli rendesen az új szériát?
    Az NHC ugye már nem is tudom mióta nem frissült, meg vista sp1 alatt úgyis meghal teljesen.
    Az RM clock meg nem ismeri fel sem a procit (p8400) sem a chipsetet.
    Másról meg nem tudok.
    Jah és sztetek kb milyen szorzó/fesz értékeket érdemes megadni downclock esetén? Van már valakinek új, 45ös procija aki meg tudná szakérteni a dolgot?
    Nem merek háttérinfó nélkül próbálgatni, igaz per pill nincs is mivel:)
    thx!!!

Aktív témák