Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    válasz philoxenia #27833 üzenetére

    "Maga a pénz is csak szükséges rossz"

    Teljesen igaz, rossz, de szükséges. És jól jönne némi plussz bevétel, de nem bármi áron. Nem építek belőle halmokat, mert nincs annyi. :)

    "a kriptovaluták mint olyanok, nekem fokozottan öncélúnak tűnnek."

    Hogy érted, hogy öncélú? Azért kérdezem, mert tényleg szinte semmit nem tudok róla. Annak idején az első lépés volt kideríteni, miféle munkáért adják, a második körben jobban beleástam volna magam, de ez nem vált aktuálissá.

    (#27834) EmberXY:

    Már fáradt voltam, amikor a Wikipédiát idéztem, és egy kicsit félreértettem, pont nem passzolt ahhoz, amiről beszélek. :B Nem az elköltése zavar momentán (odáig még el sem jutottam, hogy azon töprengjek), hanem a megkeresésének a módja. Nem mindegy, hogy az ember mivel és hogyan keresi a kenyerét. Lehet például becsületes könyvelő, de dönthet úgy is, hogy inkább meglop másokat. Az én dilemmám is ehhez hasonló. Nekem nem mindegy, hogy a gépemen titkosított tranzakcióban szereplő pénz hogyan jutott az aktuális vagy következő gazdájához. Ha lopással, zsarolással vagy más disznósággal, akkor nem akarok hasznot húzni belőle. Az piszkos pénz.

    Egy hétköznapi példa:
    Ha egy barátod megkér, hogy vidd el kocsival A-ból B-be, még nem a világ vége, lehet, hogy volt is már ilyen. De mi van akkor, ha "A" egy bank és az előtt kell várnod őt járó motorral, és padlógázzal elvinni B-be? :D Gondolom, nem nagyon tetszene, pedig Te nem raboltál ki egy bankot sem, tehát nem tettél semmi rosszat. Autót vezetni legális, mint ahogy számítógépet használni is. Minden a körülményektől függ.

Új hozzászólás Aktív témák