Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    sziasztok
    van egy régi, chaintech sk8t800 summit alaplapom, régóta működőképes, tegnap azonban valamiért emgmakacsolta magát

    kezdődött, hogy win ben (win xp sp2 integrated) a registryben böngésztem, semmi extra, csak a lomtár ikonját akartam visszaállítani az asztalra, azt is a microsoft webes súgójából olvasgattam ki hogyan, nem jelent meg az ikon, gondoltam nyomok egy resetet akkor majd igen
    reset után egyből CMOS checksum error feliratka fogadott, na néztem mi van....dejó, lemerült az alaplap elemje, semmi extra...
    aztán felajánlotta hogy foyltassam a bootolást, foyltattam is, de a win betöltése egyből megugrott 6-7 percre, gondoltam itt már nem stimm valami...utána töltögetett még valamit, és alul az Új hardver feliratú kis bubble ugrott fel VIA technologies szöveggel....ez ugye az alaplapra utal, már gyanús volt....reset, újabb checksum error hiba, hosszas win töltögetés, harmadik ujrainditásnál azonban már megváltozott a bootolás látható menete
    eddig a rutin az volt, hogy összeszámolja a memóriát, majd kilistázza az IDE eszközöket és egyből ugrik az xp töltögetős-knight rideres képernyőjére, majd felbontás váltások monitoron és az Üdvözöljük képernyő
    a gond hgy igazából őrületesen megnőtt ennek a műveletnek az ideje, 5-6 perc a minimum
    gondoltam, öregecske már a windóz akkor rakjuk újra, BIOS ban átraktam a first boot ot cdre, restart, win cd előtte be a gépbe, ki is írja cdről inditáshoz nyomjon egy gombot, megtörtént...semmi, behozza XP t a vinyóról, és ez win xp és win vista telelpítőjénél is így van, midnkettőt használtam már, jók
    a háttértörtéenethez annyi h a CMOS hiba tudtommal az alaplapi elemnek tudható be, de más problémák - beálítások elmennek biosból, az időt újra kell állítgatni, ezek nem jelentkeztek, szóval megkérdőjelezem, tekintve h cdről bootlni sem hajandó

    megpróbáltam minél jobban leírni a gondot, remélem van valami ötletetek

Aktív témák