Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frankye6565

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Magyarországon szeretnék vásárolni üzletben (az esetleges garanciális gondok miatt) kamerát: GPS, minél kisebb legyen, és hátsó kamerát is tartalmazzon természetesen minél jobb minőségben. Fixre szeretném telepíteni és olyan 20-30e Ft-ot szánnék rá. A legjobb az lenne ha az első kamera is kicsi lenne és az elektronikát a műszerfalban lehetne elhelyezni
    Tud valaki ajánlani kamerát ill. boltot?

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #470 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    Azt hiszem a Wesselényi utcai üzletbe elmegyek, addig is szerinted melyiknek a legjobb a képe 18-32 E Ft között a kínálatukból GPS az legyen benne, HD vagy FULL HD?. Addig is tudok célirányosan keresni a Youtube-on,

    Ez mit jelent? Mármint a hátsó kamera?
    http://www.mp3plaza.hu/index.php/concorde/autos-multimedia/menetrogzito-kamerak/concorde-roadcam-hd-20-menetrogzito-kamera.html

    Ez teszik bár nem vagyok szakértő a témában, mint sokunkat itt fórumon engem is baleset ért és rám akarják kenni a felelősséget. Ezt megelőzendő beszerzek egy kamerát, hogy legközelebb ne legyen ilyen gondom.

    Üdv: Feri

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #475 üzenetére

    Több helyen is árulják azonos áron.
    http://concorde.hu/index.php?fk=roadcam&csz=03-01-021#null Itt van használati utasítás magyarul.
    Jövőhéten elmegyek a forgalmazóhoz és beszámolok róla. (az már túl szép lenne ha a hátsókép is ugyanolyan lenne mint az első)

    Csak magyar találatot ad a Google vagy magyar vagy egy külföldi átcímkézve.

    Üdv

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #475 üzenetére

    Megvettem a Hd 20 at. Mivel esik az eső csak esőben tudtam tesztelni.

    Egy gond van vele külső GPS kell hozzá, olyat meg nem találtam, valamint nem tudom mit csinál: kiírja a képernyőre a sebességet vagy csak egy fájlba teszi le az adatokat.
    Vannak LED-ek esti felvételekhez. Minek építenek be ilyeneket amikor nincs elég fénye bevilágítani az utat?
    A hátsó kamerának is elég jó a képe.

  • Frankye6565

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek,

    Jó egy hónapja vettem egy Concorde Hd20-ast. Az a gond, hogy néha nem lehet lejátszani a fájlokat amit az sd kártyára ment. Mivel 2 kamerás ilyenkor sem az első sem a hátsó képet nem lehet lejátszani, azonosak a fájl mentésének az időpontjai . A készülék sem tudja ilyenkor lejátszani őket.
    Két hete beadtam szervizbe és kicserélik a készüléket. Mondtam cseréljék ki a kártyát is mert szerintem az is lehet a hiba oka. Azt mondták az jó.8 Gb-os a mostani és 32-ig kezel.
    A kérdésem: visszaolvastam 2 hónapot a fórumban és elég sok gondot tud okozni a kártya. Szerintetek ez lehet kártyahiba ill. ragaszkodjak a kártyacseréhez is?

    Éjszakai videó különböző fényviszonyok mellett.: http://www.youtube.com/watch?v=PkkfuDa2GTw

    Sajnos a Youtube nagyon-nagyon lerontja a minőséget.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz havri1 #738 üzenetére

    Még nem cserélték, holnap cserélik. Class 10-es van benne. Úgy vettem észre akkor csinálja főleg amikor részletes a képtartalom azaz jók a fényviszonyok.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz havri1 #738 üzenetére

    Megnéztem a "kihagyásokat" az egymás után következő fájloknál. 1-2 másodperces átfedések vannak.("dupláz" egy pár másodpercet ami jó inkább 2x legyen meg mint egyszer sem, már ha le tudja menteni. ) Nyilván a szoftver és nem a kártya miatt csinálja.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz havri1 #741 üzenetére

    OK.
    Holnap kipróbálom a kamerát és ha nem jó akkor veszek egy másik típusú SD kártyát. Gondolom minél gyorsabb annál jobb.

    Üdv.

  • Frankye6565

    csendes tag

    Ma kicserélték a HD20-at. Mondtam, hogy a kártyát is cseréljék ki mert szerintem az a rossz. Természetesen nem cserélték ki.
    Azt mondanom sem kell, hogy nem működik a kamera azaz nem olvashatóak a fájlok. Kipróbáltam egy másik töltővel is a kocsiban azzal sem működik. Rendeltem egy Samsung 48MB/sec kártyát (pár utcára van a bolt tőlem) holnap kipróbálom.
    Közben ma este találtam egy régi 4 éves noname kártyát gondoltam kipróbálom, hogy ír és olvas a Hd20ason USB-n keresztül. Írás olvasás 4MB/s csekély ingadozással (250 MB-os fájlok). A készülékhez kapott a szerviz szerint a "jó" kártya írási sebessége: 2 MB és 160 KB !!! közöt (de inkább 160 KB/s) olvasás: konstans 10 MB/s
    Úgyhogy kártyahiba. A csoda kártya tipusa "Integral" Nekem a Google elsőnek az Auchant adja be mint forrást, biztos jó minőségű. :)

    Egyet nem értek ha van szervize a készüléknek akkor miért kell a felhasználónak ilyenekkel foglalkozni? :(

  • Frankye6565

    csendes tag

    Urak tapasztalat a Hd20-al a Facebookon is rajta van:

    Concorde Hd20 tapasztalatok: Előszóban megjegyzem megfenyegetett a cég képviselője, ha leírom a tapasztalataimat azaz az igazságot akkor beperelnek mert IP cím alapján megtalálnak . Facebookon nincs sok értelme az IP címnek de azért közzéteszem: 46.107.42.156 Biztonság kedvéért A mai beszélgetést felvettem amikor a cégnél voltam nyilván nem teszem közzé a hangfájlt. Annyi pozitívum a cég részéről, hogy visszaadták a pénzt, mivel "olyanok az igényeim", amit a készülék nem tud teljesíteni és én "nem megfelelően használom" a készüléket.
    Tehát Concorde Hd20 tapsztalat: 6 hete vettem egy Hd20-ast. Azt vettem észre, hogy néha, bár a videó fájlt lementi a kártyára azt sem a készülék sem más lejátszó program nem tudja lejátszani. Telefonáltam a szervizbe jeleztem mi a probléma. Telefonon azt a választ kaptam: "miért gond ha néha nem lehet lejátszani egy fájlt de vigyem be megnézik" Az a néha van amikor egymás után 3x 5 perc.2 hétre vállalták a javítást. 1 nappal a vállalt javítási idő előtt telefonáltam a céghez, hogy mikor mehetek érte. Ekkor volt az első súrlódás a cég és köztem amikor kifogásoltam, hogy hozzá sem nyúltak. A válasz: "beteg volt voltam 10 év alatt had menjek el egyszer betegállományra". Délután telefonáltak megvizsgálták a készüléket (3 embert ugráltattam sic!) semmi baja de kicserélték a főkamerát. Előzőleg felvetettem, hogy firmware vagy kártya hiba lehet. A cég szerint ez kizárt. Vettem egy Sd kártyát és kipróbáltam azzal is. Mondanom sem azzal sem működött tökéletesen.
    Ma reggel telefonáltam ismét a céghez ott mondták letesztelték nekik jó volt. Mondom hátsókamerával is tesztelték?
    Most jön a csavar: ÖN ÚGY AKARJA HASZNÁLNI, HOGY AZ ELSŐ ÉS HÁTSÓ KAMERA BE VAN KAPCSOLVA? MONDOM IGEN.EZ A KAMERA NEM ARRA VALÓ, HOGY TÁJ SZÉPSÉGEIT FÉNYKÉPEZZÉK VELE, HANEM CSAK AKKOR LEHET HASZNÁLNI AMIKOR ESEMÉNY VAN FÉKEZÉSKOR BEKAPCSOL A G-SZENZOR MIATT ILL. HA LÁTOM, HOGY ESEMÉNY LESZ (MINT A KAMERA NEVE IS MUTATJA ESEMÉNY KAMERA) AKKOR KAPCSOLJAM BE. EGYÉBKÉNT EGYIK KAMERA SEM TUDJA EZT. AZAZ HA MEGTELT AZ SD KÁRTYA AKKOR NEM TÖRLI A LEGRÉGEBBI FELVÉTELT, TÚL NAGYOK AZ IGÉNYIM ENNYI PÉNZÉRT ÉS EGYÉBKÉNT CSAK 500MHZ-ES PROCESSZOR VAN BENNE ÉS NEM TUDJA LEMENTENI A KÉT KAMERA KÉPÉT MONDOM EZ NINCS LEÍRVA A HASZNÁLATI UTASÍTÁSBAN. VÁLASZ: NE POLEMIZÁLJAK. Köszönöm Concorde, hogy utazhattam 100 kilométert a városban és idegeskedhettem is egy jót. Ps: emailra nem válaszolnak A vastagon szedett szöveget hangfelvétellel tudom bizonyítani. Öszefoglalva: a Hd20 nem tudja azt beindítom a motort , a két kamera veszi a tartalmat és ha a kártya megtelt akkor a legrégebbi felvételt törli.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #789 üzenetére

    Overmax 05 -öt rendeltem szerinted az jó? Neten néztem videókat elég jó a képe. Itt a fórumon nem találtam leírást róla.

    Facebookról már kitörölték a beírásomat. :) Ilyen hülyeséget mondott a "szakértő", hogy esemény előtt kapcsoljam be a kamerát. Szerencse, hogy van hangfelvételem. Nem az a gond, hogy elromlik valami hanem, hogy hülyének nézik az embert (miért gond, ha kimarad 1-2 felvétel ).

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #792 üzenetére

    Ez most jó vagy rossz? A Youtube eléggé lerontja a képet. Akkor ne vegyem meg szerinted?

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz Wheelbarrow #791 üzenetére

    Nincs értelme. Legfeljebb azt mondják a pénzt visszaadták. Viszonylag drága tehát a loop recording-ot tudnia kell de nem találtam erről leírást.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #797 üzenetére

    Szerintem nem lehet a youtube-ról kamerát választani. (Természetesen elismerem 100x jobban értesz a kamerákhoz mint én) Nagyon sokat és lehet nem egyformán ront a képeken. a Youtube

    http://www.youtube.com/watch?v=gmSOohP116c itt látszik milyen éles a dátum a képen. 140-es

    http://www.youtube.com/watch?v=RxOfZZ-imvY itt pedig elmosódott a dátum 05 -ös

    http://www.youtube.com/watch?v=JXe6HLAvriQ itt viszont egész jó 05-ös

    Azért ez a két kamera felvétele a példa mert most ezekről volt szó (könnyű volt Google-val kikeresni)

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz TaaT #803 üzenetére

    Szerintem a felső nem olyan pixeles viszont homogén háttér előtt van. De ezen nem veszünk össze :)

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz Lauda #813 üzenetére

    Ha már ilyen szépen megkértél akkor folytatom. :) Elég hosszú lesz, elnézést kérek! . Azért elgondolkoztató, hogy egy piaci kofa jobban kezeli az ügyfél panaszt. Konkrétan átvertek 10 000 Ft hús vásárlásnál 1600 Ft-al másnap elmentem elnézést kértek és visszaadták a pénzt. A Concorde-nál nincs ügyfél kezelés a belinkelt udvarias levelemre fülük botját sem mozdították.
    Tehát a levél amit minden elérhető címre elküldtem a Concorde.nek:

    Tisztelt XYÚr,

    Ez az utolsó levelem bár tudom, nem válaszol rá de azért az ön által beígért perhez még jól jöhet.

    Ön vagy ostoba vagy nagyon védi a Concorde Hd20 nevű ipari hulladékot amitől, ha jogszabályszerűen (a jogszabályokra többször is hivatkozott ) akarunk megszabadulni akkor fizetni kell egy hulladék lerakóban mivel elektronikai hulladéknak számít és nem lehet a háztartási szemét közé kidobni.

    De minden képen hazug mert amikor visszajött a szabadságról (amit megérdemelt tíz év után) felhívott és azt mondta a készülék jó, de azért kicserélik egy másikra. Ami biztos, hogy használt volt de lehet, hogy ugyanaz a készülék volt csak elállított dátummal. Én felajánlottam ekkor, hogy adják vissza a pénzt és felejtsük el egymást. Ön ragaszkodott, hogy vigyem el a "másik" készüléket. Azért én itt látok egy kis ellentmondást: miért kell kicserélni valamit, ha jól működik?

    Ezzel az ügy lezárult volna! És elfelejtette volna mindenki.

    Ehelyett azt állítja, hogy rögtön kicserélték a készüléket mikor szóltam ami hazugság.. Mondhatja visszaadták a pénzt. Igen miután plusz költségekbe vertek (utazás, tesztelés, plusz SD kártya vásárlás, a kocsi kárpit 2x szétszedéséről nem is szólva) A legbosszantóbb az, hogy engem mint felhasználót oktatott ki, hogy rosszul használom a készüléket valamint nem olvastam a használati utasítást el. Van egy rossz hírem: ön nem olvasta a használati utasítást mert ahogy ön mondta (hangfelvétel van róla) úgy NEM működik a készülék a használati utasítás szerint SEM. (Jogszabály szerint nem polemizálás ha valaki a használati utasításra hivatkozik mint ahogy ön mondta) Azt hazudta nincs olyan készülék (hangfelvétel van róla) ami törli a legrégebbi felvételeket (record looping) és mondjak akár egyet is. Visszakérdezek van egyáltalán 2013 végén olyan kamera ami nem tudja? Nagy gondban lenne, ha fel kellene sorolnia készülékeket. Még a Hd20 is tudja csak rosszul különben nem tenné be a LOCK könyvtárba a védett fájlokat amiből nem töröl a készülék.

    Felvetődik a kérdés miért küldtem el az elérhető mail címekre a levelem: Azért mert azt mondta (hangfelvétel van róla) önnek az órabére nagyobb mint ennek a készüléknek az ára (ami 27390 Ft) és nem érdemes foglalkozni vele.

    Sem ön sem a Concorde részéről nem hangzott el elnézést a hibákért. Ami meg a 372 7499 számon visszakérdező személy hozzáállását illeti az nagyszerűen jellemzi a céget.
    Konkrétan: "miért gond ha néha nem játszható le egy fájl?"

    Egy dologban igazat adok önnek ez egy esemény kamera (mint neve is mutatja) de köszönöm én nem kérek ilyen eseményekből.

    Csatolom a levelem amire a mai napig NEM válaszolt. Miért csodálkozott rá, hogy az első hátsó kamerát egyszerre használom? (Ja ön egyszerre akar felvenni két kamerával?) Kétszer írtam a levélben.

    További szép napot és jó öntömjénezést önnek és a Concorde kft-nek. Amit meg a Facebookon csinálnak egyszerűen nevetséges.

    Tehát a megválaszolatlan levél (most már tudom több az órabére mint 27390 Ft) és ezért nincs értelme foglalkozni fele.)

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Tisztelt XY Úr,

    A második telefonos beszélgetés után a következőket tudom mondani:
    Október 26 észleltem, hogy 8 GB adatból 2 fájl nem olvasható.(Alap gyári beállítások, 1080p, első hátsó kamera és töltő csatlakoztatva a gépkocsiban)
    Ekkor kipróbáltam USB felvételi módban kb 1 órát szobában, itt működött egyébként rázkódásra gyanakodtam. Másnap felhívtam a szervizt és elmondtam mi a gond, hátha valamit rosszul csináltam. Azt válaszolták: "az nem gond ha néha nem olvasható egy fájl" (sic!), de vigyem be és letesztelik bár "még nem volt ilyen gond". Ezt a mondatok kb 5x 6x hallottam önöktől. Összesen volt 4 telefon beszélgetés és egy személyes találkozás.
    Közben eszembe jutott, hogy a számítógép segítségével töröltem fájlokat az SD kártyáról (a Nokia telefonom nem "szereti"). Semmi gond a kamera
    menüjéből formattáltam az SD kártyát és teszt ismét. Most nem néha hanem konkrétan 3 darab fájl is van egymás után ami nem olvasható.(3x 5 perc)
    Pár felvételt csináltam USB-n a szobában ezek jók voltak. Most ez a tartalom van önöknél.

    Nem értem a "hátha bezavar a szobai felvétel" megjegyzést. Ha megnézik a fájlok időpontjait akkor a nem olvasható felvételek
    előbb vannak mint a szobai felvételek. Egyébként a kamera menüje is felajánlja a webkamera üzemmódot, Skype-al is tökéletesen
    működik.
    Nyilván nem webkamerának (ez csak egy teszt volt) vettem hanem autóskamerának de valami miatt jobban működik webkamerának.
    A "kártya jó és nem akartuk letörölni"- re válasz: másolhatóak a hibás fájlok (azaz teszt után akár vissza is tölthetőek a kártyára) tehát nem sérültek ebben az értelemben csak a lementett formátumot nem olvassa sem a kamera sem egyik lejátszó program.

    Azt tapasztaltam a készülék egy időpontban menti le az első és hátsó kamera felvételeit és ha ez nem sikerül akkor egyik felvétel sem lesz olvasható.

    Üdvözlettel: XY

  • Frankye6565

    csendes tag

    Beüzemeltem az Overmax05-öt. Egy gond van vele: ha ráadod a gyújtást és indítod a motort akkor sok kocsi leveszi a szivargyújtóról a feszültséget. Ekkor leáll a kamera és hiába kap tápot újra mert a motor már beindult nem kapcsol be a kamera Azaz ha leállás közben kap tápot nem indul e újra. Ekkor vagy bekapcsolod gombbal vagy kihúzod egy pillanatra a szivargyújtóból.(Nyilván az automata üzemmódról van szó amikor gyújtásra indul a kamera)

    Azért írtam le mert másoknak ez esetleg gond lehet.

    Engem ez nem érint egy biztosítékról veszem le a 12 V-t. Találtam egy olyan biztosítékot amin ha ráadom a gyújtást utána ha leveszem a gyújtást vagy ha önindítózok addig van rajta a 12 V amíg ki nem veszem a kulcsot. Ez jó mert lámpánál ha kikapcsolom a motort vesz tovább a kamera.(piros vezeték ami a töltőhőz megy)

    Holnap tesztelem a kép minőségét.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz schumy1 #854 üzenetére

    Nem sértesz meg, de miért sufni tuning? 30 A-s biztosítékra rákötöttem a töltőt. Vezetékek elvezetve a kárpit alatt a hátsó kamerának, a töltő a műszerfalban, az "A" oszlop kárpitja alatt megy a táp a kamerának. 2x 10 cm drót jön ki a tükör mellett. Én inkább profinak nevezném .Beülsz a kocsiba indítasz és amig a kulcs a helyén vesz a kamera. Nincs kábel, nincs szivargyújtóba dugdosás nem látszik semmi, nem felejted el bekapcsolni, GPS-nek megmarad az aljzat, nem feltűnő a drót stb.
    Tudsz hátrányt említeni? Mert én nem tudok (leszámítva azt, hogy nehezebb beszerelni)

    Van benne akksi csak mint írtam nem indul el a kamera mint ahogy írtam amikor indítod a motort. Egyébként az előző is így volt bekötve.

    Taat: Saab 9-5 egyébként.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz Wheelbarrow #856 üzenetére

    Ez a kocsi ilyen már ami az elektromos részét illeti. Egyébként 1 hónapos 80 Ah az akksi benne és benzines a kocsi A dugdosás az aljzatba nekem nem jön be. Egyébként ezt a kamerát is kiveheted a fekete rész miatt ami a tükör előtt van még a tartó sem látszik. Ez még a régi kamera.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz schumy1 #861 üzenetére

    "Mindenesetre várom a beszámolódat."

    A Hd20-nak jobb a képe a 1080p miatt.
    Az Overmax05 nek kisebb a látószöge.
    A menüje és a a menü ikonok szinte 100% azonosak lehet van közös alkatrész a kettő kamerában.
    A bekapcsolást már írtam. (Overmax fail)
    Még nem lett tele a 8GB-os kártya, kb 40 fájlt vett fel azok olvashatók mind.
    Összességében SOKKAL jobb (lenne) a HD20-as HA nem tévesztene írás közben.

    100% pontossággal tudom mi a baja HD20nak Ezért nem akarom elemezgetni a két kamerát részletesebben mert ha valakinek van egy csöpp esze akkor rájönne mi volt a hiba, ezért ezt nem teszem meg. Bár ezt erősen kétlem, hogy a Concorde-nál a "szakértő" jön rá a hibára.
    Ott úgy vizsgálták a kamerát (szó szerint írom hangfelvétel van róla) :"hárman ugráltunk és integettünk a kamera előtt valamint lámpával a kamerába világítottunk több órán keresztül és jó volt".
    A felvételt amit készítettek azért megnéztem volna: :) Szerintem nem úgy javítanak egy berendezést, hogy ugrálnak előtte mint a majmok. Legfőképp ésszel és logikával szoktak javítani.

    (Bocsánat, hogy a régi lemezt vettem elő aki ilyen terméket akar vásárolni annak érdemes elolvasnia.)

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz Wheelbarrow #936 üzenetére

    Ha már így látatlanban megszólítottál. Hd20-asom volt. Itt a fórumon még nem vett senki tudomásom szerint. 20+ éve vagyok szervizmérnök. komoly elektronika, mechanika, és szoftver van azokban a gépekben amiket javítok némelyik több mint 10 M forintot ér., Eltudom dönteni, hogy egy kamera felvesz vagy sem ahogy kellene neki.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz Wheelbarrow #936 üzenetére

    Ha már úgy odavagy a Concorde szervizért a hd20-as felbontása is egy nagy hazugság amit kitettek a Facebookra. Írtam a Facebookra nekik de beírásomat levették egy idő után. Tehát még itt is hazudnak. Magyarul nem tudja a "gyártó" hogy egy Sd kártyára mennyit lehet felvenni. Inkább törölték volna az egészet a táblázattal együtt mert hülyeség ami az fb oldalukon van.
    Az "Arius Zet " dicsérő beírása maradt (akinek a Fb-s borítóképe húscafatok és belsőségek.) Hiába embert barátjáról madarat tolláról lehet megismerni.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz Wheelbarrow #972 üzenetére

    Akkor tőlem is egy utolsó bejegyzés neked. A Concorde cég hazug is (illetve átrázza a vásárlókat) mert a termékeivel foglalkozó Fb-oldalon valótlant állít. (lásd screen print)
    Neked sem árt olvasni és érteni: a Hd 20-ast nem lehetett arra a célra használni amire akár egy legolcsóbb kamerát lehet. Ez nem körülményeskedés.

    Én meg vezettem már 270 000 Eurós buszt is
    Lehetek a barátod? :)

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz JOEPAPA #995 üzenetére

    Nem tudom milyen objektívje van a 30-asnak mert csak 20-as volt nálam. Egy "félgömb kidudorodott" a készülék házából a nagy látószög miatt. A képe a 20-asnak sokkal jobb jobb volt elől-hátul miatt mint a mostani Overmaxnak csak mint írtam a végén már olyat csinált, hogy 15 perc!!!! (3x5 perc) egymás után nem volt olvasható. Ami a "szakértő" szerint normális.

  • Frankye6565

    csendes tag

    válasz huncutka1029 #1465 üzenetére

    Nekem a Hd20-ról negatív tapasztalatom van. A "gyártó" véleménye a kameráról szó szerint idézek: "nem arra van, hogy a tájat vegyem fel autózás közben, ha látom hogy baleset lesz akkor kapcsoljam be a kamerát (sic! )" keress vissza a fél évvel ott leírtam a tapasztalataimat.

    Ha betelt a kártya akkor nem törölte a régi felvételt az volt a gond (a "gyártó" szerint nem gond, ha minden harmadik fájl olvashatatlan."

Új hozzászólás Aktív témák