Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz kilua #7 üzenetére

    "szóval még a teljes gépesítés sem akar menni, pedig párszáz éve még amiatt aggódtak a gépromboló mozgalom tagjai."

    A fizikai gépesítés nem vethető össze a digitális tartalomgyártással. Egyik esetben a biorobot kiváltásához le kell gyártani egy nagyon drága gépet, másik esetben meg nem. Tehát ha létezne digitális tartalomgyártó robot (MI), akkor relatív olcsón helyettesíthetné a biorobotot. Míg egy gyárban több 10(0) milliós géppel tudnak kiváltak egy biorobotot akinek egész élete alatt nem fizetnek ennyit, és a gép élettartama várhatóan kevesebb lesz. 30 éves CNC-khez alig találni már alkatrészt, egy ember meg alsó hangon 40 évet melózik. Még amcsiknál se éri meg a teljes gépesítést. Lásd. Tesla gyár kudarca.

    A probléma inkább (szerintem), hogy a digitális tartalom gyártás sem úgy működik, hogy sajtpapíron 10 szó, és biorobot gyártja belőle a tartalmat. Aztán jön MI és átveheti biorobot helyét, mert a sajtpapíron 10 szót ő kapja. Egy grafikusnak meg kell értenie mit szeretne látni az ügyfél. Egy riporternek ki kell találni mi a búbánatot kérdezzen, stb.
    Én fejlesztő vagyok (gyk. programozó). A munkám még nekem is 80%-ban arról szól, hogy megértsem mi a búbánatot szeretne a megrendelő, pedig van BA. No-code eszközök már évtizedek óta léteznek. Sőt c64-en is volt shoot 'em up szerkesztő. Aztán mai napig írjuk a kódot. Ahogy fejlődtek az eszközök, úgy lettek komplexebbek a feladatok. Ami 20 éve több hetes munka volt, azt ma pár annotációval megcsinálod. Ettől nem lett kevesebb a munkánk.

Új hozzászólás Aktív témák