Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1000.ndr

    csendes tag

    válasz Petyyyyy #45824 üzenetére

    Szia!

    Bármilyen quick detailert stb használsz az ápolásához vagy csak simán a BH double speed?

    Köszi :)

  • 1000.ndr

    csendes tag

    Sziasztok!

    Rengeteg olvasgatás, youtube videó megnézése után rászántam magam, hogy egy kicsit törődjek az autóval. (Céges autóról lévén szó nem szándékoztam kozmetikában egy bvagyont ott hagyni, és szeretem is a kihívásokat... így egy fél vagyonból megúsztam)

    Bilt Hamber Double Speed Wax ment rá, a következő előkészítési lépésekkel:
    -aktívhabos mosás önkiszolgálóban
    -öblítés majd két vödrös mosás Shiny Garage Sleek Premium samponnal
    -Shiny Garage D-Tox röprozsdára
    -öblítés
    -ADBL Tar Pro kátrány és ragasztóeltávolító
    -nagyon alapos öblítés lágyvízzel (a többi öblítés is lágyvízzel)
    -mosóból kigurulás, szárazolás
    Ezek után szüleimnél a garázsban még 1 soron áttöröltem (250m-re van a mosótól szerencsére)
    BH Wax előtt minden elemet áttöröltem ioncserélt víz+70%-os alkohol 60%-ra hígított keverékével. Majd nekiálltam waxolni. Egyes elemekre lehet picit vastagon kentem de könnyen vissza lehetett törölni minden elemet, nem volt nehé dolgozni vele. Talán annyi, hogy a waxhoz adott mikroszálassal nagyjáztam + egy másik mikroszálassal "finisheltem"
    BH után, Turtle Wax Glass Sparle üvegtisztítóval, majd ioncserélt víz+ecet keverékével (vízkő ellen) megtisztítottam az üvegeket. (Itt is mikroszálas 2db+ gy gofri mintás üvegtisztító kendő)
    Soft 99 Blave bevonat került az üvegekre, a lámpákra valamint a fényes műnyag maszkra, az autó orrán. Ezzel is öröm volt dolgozni, könnyen vissza lehetett törölni stb. (2db mikroszálas, nagyjázás+finish)

    Legvégül pedig a ronda rendszámtartó kereteket leszedtem és felragasztottam a rendszámokat.

    Az autóról tudni kell, hogy 3 hónapos heti kb 1300 km-t megyek vele autópályán így kapja a mocskot rendesen, kínszenvedés normlisan lemosni 1-1,5 hét mocskát. A sok beugróban/kiszögellésben rendkívül meg tud ülni a dzsuva. Ezért is akartam egy kicsit védeni a kocsit/ a saját dolgomat megkönnyíteni a mosások során.

    A magas futás miatt még egy Quick Detailert/gyorsvaxot be fogok szerezni, minden 2. mosásnál azzal egy kicsit frissíteni a Waxot. Erről az ötletről kinek mi a véleménye?

    Sok hasznos tipp jött innen a fórumról is, köszönöm nektek. További jó autóápolást mindenkinek!

    U.i..:A mosóban direkt reggel világosodáskor kezdtem, ki van írva, hogy nem lehet idegen szereket alkalmazni, szólt is a srác aki felügyeli a mosót de nem volt belőle nagy gond, legközelebb ne erőltessem ebben maradtunk.

    A végére néhány kép a kezelés utánról:

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

  • 1000.ndr

    csendes tag

    válasz CharlieDrop #45878 üzenetére

    Igen ez nekem is megfordult a fejemben, az ott használt vegyszerek stb nem hiszem, hogy egy fokkal különbek lennének. Nem gondolom, hogy a 1/3-1/2 flakon vegyszer akkora törést okoz a tiszítító/ülepítő rendszerüknek. :)) Vicces az volt, hogy pont a két vödrös mosás közben szólt a srác, 10l vízben (a vízet is a fizetős kútról vettem) volt 30ml sampon. A D-Toxra meg a Tar Pro-ra már nem is szólt.
    Egy időben ebben a mosóban volt minden álláshoz kirakva egy pumpás permetező felnitisztítóval. Akárhogy is agyalok gyanús, hogy valamilyen savas hígított cucc lehetett benne, nem gondolom, hogy megérné nekik talán kevésbé szennyező de hatékony, ergo drága szereket kirakni amatőr felhasználóknak.

    A városban az egyetlen aktívhabos önkiszolgáló. Nem tökéletes de használható habbal. Akárhogy számolom saját magasnyomásúval udvarban szenvedve nem lágyított vízzel sookal többe került volna a mutatvány és az eredmény sem lett volna ilyen jó.

  • 1000.ndr

    csendes tag

    válasz Petyyyyy #45884 üzenetére

    Köszönöm, első próbálkozásra nem számítottam ilyen "jó" eredményre. Persze nem profi, de nem is ezzel foglalkozom 24/7.
    A kedvesem autóját anno elvittem kozmetikába külső belső tisztítás+polír+ápolásra. Ha a fényezés nem kéri a polírt a külső tisztítás/ápolást meg merném csinálni magamnak, élveztem is a pepecselést.

  • 1000.ndr

    csendes tag

    Alapvetően nekem normálisan szóltak. A végén abban maradtunk, hogy nem gáz de ne erőltessem sűrűn, mivel nincsen nagy tolongás csináljam/ illetve dec 26. reggelén voltam a kutya nem volt a mosóban amíg végeztem (1-1,5 óra).
    Feltartani a sort, a msó bizniszét rontani nem lett volna pofám (bár 2500ft aprót így is beledobáltam a gépbe)

    Mazda3-Corolla összetévesztés részleteket látva nem nagy benézés, egymás melett főleg sziluettben hasonlítanak szerintem is.

Új hozzászólás Aktív témák