Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Squirrel

    őstag

    válasz Formaster #18573 üzenetére

    Nekem is ez a gondom én is külföldről autózok haza 1200 km-t. Amerikában mindenhol van egy authorized dealer (mi erre a jó magyar fordítás?), ahol kérhetsz ezekből a csoda cuccokból (persze csoda áron) és ott meg is adják a 2-5-10 év garit (2 év Cquartz Finest, 5 OptiCoat Pro és Pro+, a 10 év meg valami Modesta). Legtöbben ahogy olvastam az OptiCoat Pro-t vagy Pro+, ill. Optimumot ajánlják és szeretik. Otthon sehol nem láttam, hogy valahol is ezeket a cuccokat alkalmaznák, infrát meg pláne nem. Lehet hogy az ebay-es cuccokhoz nem is kell. Ezekhez a komolyabbakhoz azért írják, hogy DIY-ben azért el lehet baszarintani a gyári lakkot/festést. Illetve mindenhol kiemelik, hogy nagyon fontos még az olcsóbb kerámiákkal is a felület tisztítása, hogy tényleg minden kosz el legyen tüntetve. Főleg emiatt nem mernék házilag nagyon nekiállni, otthon csak a szabad ég alatt tudnám csinálni, ott meg mire körbevakarnám az autót, teleszarnák újra a legyek. De kicsit félek ennek ellenére otthagyni valainél az autót, hiszen még magamtól is félek, hogy összekarcolom véletlenül :-) Piszok sokat dolgoztam érte :-) Kicsit paranoid vagyok.

    (#18574) euzsolt: Na, ilyen kéne otthonra is :-) ha nem is 10 rétegben :-) megelégednék egy 3-4 réteggel is, de hasonlóan infrával, kitakarva lámpák, műanyagok, ahogy kell, szinte steril garázs :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák