Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz csiga997 #41 üzenetére

    Nincs szárnyad (mert a csigának nincs), mégis el vagy szállva...

    Akinek egy csöpp fogalma van arról, hogy mit jelent egy vállalkozás életében, ha egy pénz nem jön meg időben, az nem ír ilyeneket, amiket te. Minősíthetetlen, amit művelsz.

    Ps.: A bankok _eleve_ abból élnek, hogy összecsapják a százmillákat, és azt forgatják - leegyszerűsítve a dolgot. Ha most mindenki fel akarná venni az elméletileg bankban lévő pénzeit, nagyon nézhetnénk, mert a pénzek nem a bankban vannak, hanem itt-ott egy-egy vállalatban, vállalkozásban, vagy a helyi államnál (államkötvény). Az működteti őket, hogy annyian tesznek be, ahányan kivesznek, meg az, hogy többért adják neked a másét, mint amennyit neked adnak azért, amit másnak adnak. Ezt nem kell sugallni, mert ez a helyzet. Aztán néha egy kicsit máshogy is csinálják, mint ahogy illene.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • borg315

    aktív tag

    válasz csiga997 #41 üzenetére

    A lényeg az volt, - ha nem csak a sorok között próbálnál olvasni hanem a sorokban is - hogy hacsak nem utaltál/tak neked 100 millió-1 forintot, akkor a veszteség 18 nap alatt nem olyan észveszejtő. Különben is, ha ennyi pénzed van igazán lehetnél kicsit nagyvonalúbb.

    1. az a szomorú dolog, hogy egy lakásvásárlás az átlagember számára egy extrém nagy összeg.
    2. ha a te mércéd szerint keveset lop valaki, az már nem is nem bűncselekmény? ezt te döntöd el??
    3. ha nagyobb összegről van szó, akkor abból már szabad lopni, úgyis ''van elég''??

    az ilyen emberek miatt tart az ország ott, ahol tart.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák