Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fm!

    tag

    válasz Márton111 #7855 üzenetére

    Nagyon köszönöm a választ, pontosan úgy szorul meg a fűrészlap, ahogy írtad, a girbe-gurba oldal miatt macera a dolog, vezető nélkül még szintén nem lesz egyenes a vágott felület. Viszont ez, hogy rácsavarozok egy vezetőlécet, az igen jó ötlet, ez nem jutott eszembe. Van is otthon még maradék Bramac tetőléc, csak abból kikeresni egy egyenest nem lesz egyszerű. Már nézegettem őket, de olyan kanyar van mindegyikben, hogy ihajj. Esetleg a kanyar belső ívével csavarozom oda, a külső felén meg dekopír fűrésszel végigmegyek. Működőképes ötlet?
    A körfűrészlap kiállása kb. 15 centi átvágását engedélyezi, így az első vágás kivételével a többi már megy egyszerre, de az első esetén is csak kb. fél centi, ami elmarad, az talán dekopírral is meg utána.
    A kézi körfűrésszel az a gondom, hogy egyrészt sokkal kevesebbet visz, másrészt a vezetőjét nem lehet elég szélesre állítani a vágáshoz és max. egy berajzolt vonal mentén mehetnék végig. Ekkor meg (próbáltam) nekem úgy sikerült, hogy nem merőlegesen mentem az anyagba, hanem szögben és középen lett egy szép fél centis mélyedés. :) Szóval inkább az asztalival próbálok még küzdeni.
    A következő próba előtt akkor megpróbálom a lapot megéleztetni ill. megtisztítani, köszi a tanácsot!

Új hozzászólás Aktív témák