Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imdre

    aktív tag

    válasz Ed Parker #6052 üzenetére

    Azt neked kell tudni, hogy mennyit vagy hajlandó kiadni egy lejátszóért. Én nem akarok belemenni abba, hogy minőségileg (kép, hang) érdemesebb kiadni többet, mert nincs kedvem olyan vitákba itt belemenni, ami néhány hete jellemezte ezt a fórumot. Legyen annyi elég, hogy a lehető legolcsóbb lejátszóval kezdtem és most a 210-es van. Abban is van valami, hogy ami plusz van a popiban az nem éri meg a drágább árat, de én nem bántam meg - eddig... Képminőség terén szerintem a mi pénztárcánkon vehető eszközökön nem jön ki akkora különbség, ami érdemben meghatározná a kérdést.

    Ezt a torrent dolgot azért egy picit tisztázni kellene. Laptopon (PC-n, NAS-on) persze hogy elfut problémamentesen, hiszen adott a hardver hozzá (illetve több az erre optimalizált szoftver). Több GHz-et hasonlítunk össze 667MHz-el. Ez egyfajta marketing húzás volt a gyártók részéről, de alapjaiban ez egy médiaprocesszorral szerelt médialejátszó. A chip gyártója nem erre fejleszt. A jobb eladhatóság miatt tették elérhetővé ezt a funkciót (csakúgy, mint a Youtube és társai). Ráadásul a klienst sem a gyártó fejleszti, hanem külön fejlesztői csapat. Talán többet tudnának kihozni egy jobban optimalizált szoftverrel, de erre nem fognak nagy energiákat fordítani (szerintem azért, mert sokkal többet így sem tudnának kihozni). Ez tipikusan a telefonhoz hasonlítható: minden benne van, de kompromisszum mentesen csak telefonálni lehet vele (kis túlzással persze).

    Csak olvastam az új WD TV-ről, de ha visszaolvasol nemrég visszaküldte az egyik fórumtársunk. Biztos jó lesz, de én frissen kijött lejátszót többet nem veszek. Az árát megéri szerintem. Igaz az előző generációk is csak a lelkes fejlesztőnek köszönhetően lett ilyen népszerű, mert egy idő után a gyártó letojta a felhasználókat (mindezek ellenére a mai napig megállja a helyét).

    A MAX kerül 145.000 Ft-ba, ezért szerintem a PRO ennek többszöröse lesz (ha elolvasod az előzetes leírásokat, akkor rájössz, hogy miért :D ).

Új hozzászólás Aktív témák