Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Joshi #33863 üzenetére

    Pedig talán még rá is mondható: Talán egy kezemen is meg tudom számolni, összesen hány típus van en bloc a tévék közt, ami ennél jobb. Vagy csak az egyetlen legeslegjobb a hígend?

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • robi-k

    őstag

    válasz Joshi #33863 üzenetére

    Hogy on is legyek 40-100k között képminőségben nincs túl nagy különbség a lejátszók között.
    Na pont ez, ami nem igaz :N Igaz, ahhoz, hogy lásd a különbséget, kell egy 60-65 plazma vagy egy kivetítő.
    Lsd. pl. egy Mede8er MED600X3D vs. Popcorn A400 vagy ha BD lejátszó, akkor egy Pioneer BDP-450 közti különbséget. Van minőségbeni különbség, és nem is kicsi ;)

  • gyeniko

    őstag

    válasz Joshi #33863 üzenetére

    Bocs, hogy belevauvauzok, de:

    A kép fizikai megjelenítése sokkal nagyobb feladat a készülék számára, mint az, hogy belemegy a digit jel valamilyen dróton, oszt a végén pedig kimegyen belőle egy másik valamilyen dróton, bele a képalkotóba.
    Ezért aztán kevés pénzből lehet előállítani olyan cuccost, amely nem cseszi el a bemenő képet (jeleket), esetleg fel is javítja (?) valamelyest.
    A képi láncban a megjelenítő a legszűkebb keresztmetszet, ez a legkényesebb, legdrágább, ennek ellenére a kép elcseszésének döntö nagy részét ezek okozzák, szegények. Akár az audio-nál: a lánc minden eleme rongálja a hangot, de a legnehezebb dolga annak az eszköznek van, mely fizikailag is megjeleníti a hangot, vagyis a hangfalaknak.
    Szerintem, még a legjobb TV-ken megjelenített képek esetében is, a kép forrása (ha mondjuk ez legalább egy max. 3-4 éves, új korában kb. 30-40 e Ft-os ketyere és nem egy házi barkács valami) csak nagyon kis részben "felelős" a kép minőségéért.
    Vetítők: igaz, hogy a nagy, marha (és jó) kép nagyon őszinte tud lenni, de az 1 pontból nagy(4-5 m2) kép vetítése műszakilag akkora feladat, hogy beletörik a vetítők bicskája (most hagyjuk a vásznat, az egy külön pénztemető). Nemrég vettem vetítőt és először nagyon csalódott voltam, mert azt hittem, hogy egy 4 plazmányi, megegyező minőségű képet fogok látni. A valóban okosok elmondták, hogy 30-50 e € (új ár) magasságában már léteznek olyan vetítők, melyektől ezt elvárhatom, de attól, amit vettem, sajnos nem. A legsajnosabb az, hogy igazat mondtak...

    Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Új hozzászólás Aktív témák