Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seaky77

    tag

    válasz G123 #646 üzenetére

    Szerintem mielött nekiesnél egy custom firmware upgradnek, szerezz be egy serial-linket a router-hez különben boldog tulajdonosa leszel egy marék elektronikai hulladéknak.
    És nézz utána pl: a http://wl500g.info oldalon ajánlom figyelmedbe a bricked és a dead router forumokat.
    1.) Az ASUS gyári FW-e a CFE-t is felülírja. Ezért ha hibás FW tolsz fel és neadjisten a CFE-böl valami hiányzik vagy hibás az már NEM JAVÍTHATÓ. Tehát a router kuka. Mivel az esetek jó nagy részében ez a CFE halálához vezet. Amin csak a reprogramming segítene...
    2.) Ugyanez igaz arra ha a firmwareben nem jó segmensekbe kerül a CFE/kernel/fs igy mivel CRC helyes a gyári uploader ezt is bevési.

    Igazából nem értem miértelme ''házilag'' barkácsolni egy custom fw-t. Mert ha abban a hitben teszed, hogy így legalább nem mehet tönkre a routerem mert ez ugyis gyári fw csak van benne egy kis saját, az igen nagy hiba. Minimum 1 nagyságrendel nagyobb eséjed van, arra hogy tönkreteszed örökre a routered mint pl: egy már kitesztelt Oleg FW vel ami ráadásul tele van bugfixel legalább 500 ember ( de lehet keveset mondtam) javítgatja/foltozgatja.
    Ezeket csak azért írom mert nem akarlak lebeszélni a hobbizgatásról és persze szivesen segítek (ha gondolod) hamár mindenképpen saját FW-t akarsz. De NEM AJÁNLOM mert nagy a kockázat szemben mondjuk egy WRT54GL-el amin nincs kockázat hisz JTAG csatlakozója is van.

    üdv,
    seaky

Új hozzászólás Aktív témák