Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Salabakter

    csendes tag

    Időközben megtaláltam ezt a linuxos megoldást, azonban nem vezetett sikerhez.
    Pingelni tudtam a routert miután fixre változtattam a laptop IP-címét ill. hálózati maszkját és átjáróját (192.168.1.10 és 255.255.255.0 ill. 192.168.1.0 ), telepítettem a tftp csomagot, de a routerre való csatlakozás után nem tudott binary módba váltatni (folyton octet módban maradt, és emelett csak az ascii módot ismerte), tehát egyik bináris firmware fájl (sem a gyári, sem a Tomato-fél) beadagolása után sem volt hajlandó tenni a dolgát.
    Az alábbi (verbose módú) hibaüzenet mellett megrekedt a folyamat:

    putting FW_RT_N15U_30043763754.trx to 192.168.1.1:binary/FW_RT_N15U_30043763754.trx [octet]
    sent WRQ <file=binary/FW_RT_N15U_30043763754.trx, mode=octet>
    tftp: sendto: Operation not permitted

    (A timeout értékét 120-ra állítottam, a fentebbi megoldás oldalán található egyik hozzászólás javaslatára, azonban ez sem oldotta meg a bajt.)

    A tftp manuálját hiába olvastam el, abban semmit nem írtak arról, hogy lehet ezt az engedély-szegési problémát kiküszöbölni, illetve miért nem vagy hogyan lehet octet módról binary-ra váltani.

    Ha valaki ebben tudna valami használhatót mondani, az nagy segítség lenne. Köszönöm !

    Ja, és az előző hsz-emben tévesen UBCD-t írtam a Hiren's Boot CD helyett, :DDD
    de a kérdés lényege továbbra is fennáll:
    vajon ez utóbbin található "mini XP" megfelelő környezetet ad a windows-os Asus Recovery tool futtatásához ?

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

Új hozzászólás Aktív témák