Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kankalin

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megvettem az Asus RT-AC65P routert első beállítás, kéri, hogy változtassam meg a jelszót (webes felület). Majd megadom az internet beállításokat, ezután hopp jelentkezekbe, majd a megadott jelszó nem jó (pedig ellőtte adtam meg! Ha az admin-admin-t beírom újra kezdődik ellőről. Majd miután megint nem fogadja el a megadott jelszót (többszöri újra indításnál is ezt csinálta) feladtam és applikációról simán ment! Nem tudom, hogy másnál volt-e ilyen, de biztos valami bug lehet.
    Az előző Firmware-el és a jelenlegi Firmware-el (verzió:3.0.0.4.382_51599) is csinálja!
    Azután még volt olyan, hogy amikor szerkesztem a DHCP listám, majd mentem le, (alkalmaz gombbal) kidobott, hogy jelentkezek be újra, (nem értettem miért) aztán megint nem fogadta el a jelszót! Na mondom szép, még jó, hogy volt mentésem, router reset, de persze amiket akkor állítgattam be, azokat kezdhetem ellőről! Itt csak halkan jegyzem meg, hogy a TP-Link TL-WR1043ND router soha nem csinált ehhez még csak hasonlót sem!
    Ezután kezdődött megint ellőről, amit már írtam, ha webes felületen csináltam akkor a gyors beállítás után kérte, hogy jelentkezem be és megint nem engedett be! Ezután applikációról (telefonról) működött rendesen! Majd a vissza állítás is komplikált, mert webes felületről nem engedi reset után egyből betölteni a mentést, mert a beállításokkal kell kezdeni, ami nem kerülhető meg! Pedig időt lehetne spórolni (TL-WR1043ND engedte)!
    Egy-két bosszúságtól eltekintve nagyon jó router, jól lehet konfigurálni! A vendég hálózat és a szülői felügyelet nagyon hasznos dolog, tudom ez már van az új routerekben általában.
    Amiben kérném a segítségeteket, aki tudja, hogy lehet beállítani az USB megosztást az legyen szíves írja le! A médiaszervert sikerült beállítanom, látják is az eszközök otthon, de nem működik a FTP megosztás! Szeretném Total Commander-ből elérni az USB-re dugott HDD-t, de csak az olvasás megy, írás nem! Mert Total Commander-ből csak Számítógép (áttekintés) ből érem el, FTP-n nem!
    Akárhogy állítgattam, nem sikerül, pedig olvasgattam itt és állítottam be jelszót is, de nem jó valami!
    Azért jó lenne gépről másolni rá, ne kelljen mindig lehúzni ezért!
    Meg köszönném, ha valaki letudná írni, hogy kell rendesen beállítani! Olvasás HDD-ről PC-re kb 45-50MB miután a külső USB-lemez állapotánál az USB módot átállítottam 3.0-ra, bár ellőtte sem volt sokkal lassabb! :)

  • kankalin

    csendes tag

    válasz blakey #2866 üzenetére

    A jelszóval nincs gond most is ezt használom! Megváltoztattam az IP-t, de akkor még nem csak később! Ja vagy DHCP listám szerkesztésére gondolsz, akkor az lehet, de az sem magyarázza, hogy ezután nem fogadja el az eddig használt jelszót és csak a reset segít!

  • kankalin

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #2868 üzenetére

    Kipróbáltam Edge-ből meglepő módon elsőre sikerült a konfigurálás, nem kérte a jelszót az elején! Majd reset és vissza Google Chrome-ba nem jó, fiók felhasználónév, jelszó után ismét kéri, hogy lépjek be a webes felületre, de a megadott jelszót nem fogadja el! Mozilla Firefox letölt próba, nem jó, ezzel is ugyan az a helyzet! Ezután már Edge-ből sem ment! Applikációból, új router beállítása és az adatok megadása után jól működik, majd webes felület, mentésem vissza! :)

    [ Szerkesztve ]

  • kankalin

    csendes tag

    válasz blakey #2872 üzenetére

    Meg lehet, bár a Mozilla Firefox most lett letöltve és azzal is csinálta! mindegy mivell appról jól müködik és ezt csak az első beállításnál csinálja (ill, ha resetelni kell) ez még így elviselhatő!

    @Intruder2k5
    Majd azt is kipróbálom, ma újra resetelni kell valamiért, most már nem merem, mert a csálád nem veszi jó néven, hogy csesztettem és nincs internert! :D

    [Az FTP beállításra valaki?]

    [ Szerkesztve ]

  • kankalin

    csendes tag

    válasz ultio #2875 üzenetére

    Közben megtaláltam és sikerült az FTP beállítása az AiDisk-ben kellett beállítani!
    1,01 GB fájl 2,45 perc Írás, olvasás 22 másodperc Total Commanderben! Az Írás HHD-re borzastó lassú, olvasás elég a filmek nézéséhez!

    @libit
    Használtam a keresőt korában írtam, hogy olvastam itt miképpen kell, de az nem segített csak a média megosztásban! Bár azt magától megcsinálja a router, ha konfigurálás ellőtt rádugod az USB-re a HDD-t Ő beállítja egyből média servernek! De az AiDisk-ről nem olvastam sehol, hogy igazából az FTP-hez ezt kell beállítani!
    Lényeg, hogy most már elérem TC-ből, de az írás lassúsága miatt nem lesz nagy kedvenc! :) ;]

  • kankalin

    csendes tag

    válasz ultio #2884 üzenetére

    Hát máképpen én nem tudtam rámásolni csak FTP-n ment LAN-on, az internet felőli elérést kikapcsoltam! De az írási sebesség valamiért lassú! :W

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés