Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz próbakocka #2378 üzenetére

    Ez a kinek mennyit ér dolog teljesen szubjektív. Kicsit kifordítva: Mondjuk neked érne 300ezer forintot egy hallókészülék, ha kellene? Gondolom igen. És ugyanennyiért egy kávé? :U

    Akinek szüksége van rá kifizeti. Notebook hosszú távon nem alkalmas munkára. Egyrészt sok nagyobb teljesítményű 2-3 éven belül lefőzi magát (az olcsóbbak is), másrészt ugyanannyi pénzért sokkal jobb asztali gépet vehetsz. De akinek elengedhetetlen, meg fogja venni 60ezerrel drágábban a quadro kártyát notebookba is, mert kell neki.
    Ha legtöbbet egy helyben dolgozol, vegyél 40ezerért egy netezős notebookot használt piacon, és egy rendes gépet munkához.

    Mindig érezthető lesz a különgbség a GTX és quadro között, nyilván a modell méretével egyre jobban. Egyszer próbálj ki egyet valahol. Neked kell tudnod, hogy mit rajzolsz, mekkorát, mennyit, hogy használod az erőforrásokat, hajlandó vagy-e nagyobb modelleknél elviselni a darabosabb kezelést...

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • snowman

    tag

    válasz próbakocka #2378 üzenetére

    A 200 000-es eltérés biztos nem a mobil quadro árából jön össze, hanem abból, hogy quadro-kat és mobil firegl-eket üzleti munkaállomás-laptopokba tesznek, ami egy kicsit más műfaj, ha összevetjük a konzumer gépekkel - minőségi alkatrészek, burkolatok, stb. Újonnan brutális az árkülönbség, használtan viszont én csak ilyesmit vennék, nálam már bizonyítottak (pl. HP Elitebook széria).

    Ha nem annyira fontos, hogy sokáig megbízhatóan működjön a cucc, akkor csak a quadro miatt ArchiCAD-hoz szerintem nem éri meg ilyet venni. Az én tapasztalatom az, hogy az AC normál gamer kártyákkal is teljesen jól működik, pl. a Quadro 4000 is pont ugyanazt a sebességet hozta 2D-ben, mint a GTX670, ami pont ugyanazt a sebességet hozta, mint a GTX 460. 3D-ben sem volt nagy különbség, persze ott a 670 volt a király, de ez csak jókora modelleknél derül ki.

    A quadro igazából az aktuális gamer vonalnál gyengébb hardvert jelent (ugyanaz a GPU+alacsonyabb órajelek a tartósság és stabilitás jegyében) driveres tuninggal, pontosabban a gamer vonal drivere van lebutítva kissé, hogy a quadro jobban teljesítsen bizonyos szoftverekben, és így több pénzt lehessen kérni érte - de szerintem az ArchiCAD nem ilyen szoftver.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák