Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trobi28

    addikt

    válasz M1995 #114354 üzenetére

    Én nem erőltettem a HEIC formátumot, mert folyton belefutottam kompatibilitási problémákba.
    A live photot már nagyon régen feltalálták, eleinte (és van aki most is) úgy hívták, hogy videó, film :D
    Semmi értelmét nem látom, hogy az Apple átnevezte és lekorlátozta a rögzíthetőség hosszát.

    Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz M1995 #114354 üzenetére

    Próbálj meg nagyjából akárhová, ahová fotót kell/lehet feltölteni (hivatalos szervek, szolgáltatók, fórumok, stb) HEIC-et küldeni/posztolni. Én már nemegyszer belefutottam ebbe. Lehet, hogy királyság, de telefonon/számítógépen nézegetésen kívül nem sokra hadználható, és ha állandóan konvertálgatnod kell (mivel is?), akkor gyorsan leszoksz róla.
    30 éves formátum? Ez mire érv? Mármint a kora? A számítástechnikában vannak sokkal öregebb életképes es létjogosultsággal rendelkező formátumok/protokollok.
    ”Jobb minőség fele méretben” - az igazság az, hogy semmi baj a JPEG-minőséggel. Méret? Na igen, erről lehez mesélni, minek is az 50-100 megapixel egy pöttömnyi objektívhez a marketing-parasztvakításon kívül? Mert elsősorban az határozza meg a fájlméretet. De mindegy is, mert röpködnek a gigabájtok is mellé háttértárnak, gond egy szál se :)
    Nem vagyok ellene az új formátumoknak, de a HEIC sajnos használhatóság-oldalon nagyon sok sebből vérzik.

    Ami a Live fotót illeti: khm. nagyon “izzadtságszagú”, ki kellett valami újat találni és ezt izzadták ki… Kb 2 tizedmásodperc videó, marha sok plusz emlék… de akkor már miért nem inkább videó, hanggal?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák