Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sidorovich

    senior tag

    válasz instantwater #112936 üzenetére

    A VeraCrypt alapvetően jó program, Windowson sokat használtam, bevált. :K
    Macen az a fő problémám vele, hogy függőségként előbb fel kell telepíteni hozzá a macFUSE-t, ami Kernel Extension-t is telepítene. Ezt a Recovery menüben kell engedélyezni.
    Az Apple dokumentáció szerint se ajánlott, még ha megbízható is a program, nekem se tetszik. Azon kívül, hogy a lehető legmagasabb jogköröket adsz az így a telepített szoftvernek, bármelyik macOS frissítés is eltörheti. Instabil, régimódi megoldás, aminek támogatását az Apple teljesen ki fogja vezetni és amúgy is meg lehet ezt oldani enélkül is.

    Így találtam rá a Cryptomatorra. Teljesen hasonló a VeraCrypthez, ugyanúgy ingyenes, nyílt forráskódú, és szintén igényel függőségként egy hasonló megoldást, de az újabb FUSE-T nevű dolgot. Ez már sima felhasználói jogokkal megoldja amit kell.

    Hogy miért van ezekre szükség, azt nagyjából értem, hiszem ezek a megoldások a titkosított konténer tartalmát feloldáskor egy meghajtóként csatolják, a macFUSE/FUSE-T pedig valamiféle fájlrendszert kiegészítő megoldások ennek a megvalósításához. De ahogy az Apple doksi is írja, és a Cryptomator bizonyítja, meg lehet ezt oldani anélkül, hogy a felhasználónak a Recovery menüben turkálva kéne teljhatalmat adnia valaminek.

    A FUSE-T absztraktjában szépen le is van írva a lényeg:
    "The main motivation for this project is to replace macfuse (https://osxfuse.github.io/) that implements its own kext to make fuse work. With each version of macOS it's getting harder and harder to load kernel extensions. Apple strongly discourages it and, for this reason, software distributions that include macfuse are very difficult to install.
    Additionally, the macfuse kext is unstable, may cause frequent system crashes and kernel lock-ups."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák