Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz lanszelot #3029 üzenetére

    A lehető legjobb szándéktól vezérelve írom, hogy Neked egy java könyvet kellene először kézbevenned. A saját tapasztalatom szerint az Android-ra éppen nem igaz, amit írtál: vagyis van egy működő kód, és itt-ott belejavítasz. Ezzel lehet módosítani egy-egy feliratot, vagy formát, de további funkciót - amire neked szükséged lenne - nem tudsz hozzáadni. A feladat első része: megváltoztatni az adatbázis mezőket, még megoldható, de az adatok kinyerése már így lehetetlen. Ha Te meg akarod tanulni, annak sincs akadálya, de el kell kezdeni az elején. A konkrét feladathoz szerintem még talán itt is találsz vállalkozó kedvű embert, aki megoldja neked.

    "Az external a bővíthető memóriát jelenti, vagy a telefonban lévőt? Nekem nem bővíthető a telefon memóriája."
    A rendszer szempontjából az external memória nem az SD-kártyát jelenti, hanem azt, amit nem a rendszer használ. Ez lehet beépített vagy külső (pl. SD), a lényege, hogy jogosult vagy olvasni/írni a tartalmát. Ha ki akarod nyerni az adataidat, akkor az egyik legegyszerűbb megoldás, ha ide írod ki azokat. A rendszer/programok által használt rész "védett", vagyis nincs jogod olvasni, még akkor se, ha Te vagy a telo tulajdonosa. Az Android-on ugyanis minden egyes program külön felhasználót jelent, és pont ugyanannyira nem férhet hozzá egyik program a másik program adataihoz, mint egy felhasználó a másikéhoz egy PC-n. Sőt, még annyira se, mert meg sem engedheti neki.

    Leegyszerűsítve:
    A programok által használt memória: számodra elérhetetlen.
    A "külső" (beépített vagy SD): szabadon elérhető, de kell írnod egy külön programrészt, ami ide ment.

    "thon73: Bocsánat, de nem értem amit írtál."
    Leegyszerűsítve:
    A korábbi link tartalmaz egy komplett programot, amiből egy egyszerű adatbázis (ld. később) kezelhető. Adatok vihetők be, módosíthatóak, sőt el is menthetőek (export) a külső memóriába.
    Ez a program épp az, amit kis felületes módosítással átalakíthatsz magadnak. De maga a program sokkal összetettebb, mint az előttem szólók által feltöltött.
    Azért azt megjegyezném, hogy a feladat, amit megoldani szeretnél, kb. ilyen összetettségű kódot igényel.

    "A program nyelv egyszerű. Úgy kell olvasni mint az újságot. De újságot írni nem tudok."
    A programod egyik felét Te írod, a másik fele az Android rendszer. A Te hasonlatoddal élve olyan, mintha az újságban a hasáb felét letakarnád, és úgy próbálnád elolvasni. Egyszerűen ismerni kell az Android oldalt, mert az annyi mindent készen tol a programok feneke alá. Ezt nem fogod meglátni a kódban, (((legfeljebb a rendszer forráskódjában)))

    "Nem tudom a szak kifejezéseket."
    Ez csak azért baj, mert nem tudunk egy nyelvet beszélni. Senki sem tud minden szakkifejezést, én biztos nem. De egy kis harapással elkezdem, és akkor abban már tudnak segíteni.

    "Nem tudom mi az, hogy adatbázis"
    Az adatbázis az szinte egy külön rendszer és külön nyelv az android-on belül. SQLite-nak hívják, így tudsz utánaolvasni, nagyon jó a doksija.
    Általánosságban az adatbázis az adatokat táblázatosan tárolja, közelítve: az oszlopok felenek meg az űrlap mezőinek, a sorok egy-egy azonos űrlap adatainak. Mivel a sorok egyformák, ezért nagyon könnyű nagy mennyiségű adattal dolgozni. Úgy képzeld el, mint rengeteg excel dokumentum együttesét. ((Bocsánat, ez csak egy segítő megközelítés, a valóság ennél sokkal többet tud, de valahol itt kell elkezdeni.))
    Egyébként a legjobb "adatbázis wiki", és a google segít.

    ", se azt, hogy AIDE"
    AIDE Ez egy olyan fejlesztőrendszer, amit a tableten tudsz használni. Vagy akár a telo-n. Ha nincs PC.

    ", SO"
    http://stackoverflow.com/ egy olyan oldal, ahol fel lehet tenni konkrét kérdéseket egy problémára, és megoldásokkal válaszolnak. Azért jó, mert 1. már majdnem mindent megkérdeztek 2. nagyrészt meg is válaszoltak 3. témák szerint kereshető. Angolul persze.

    ", Eclipse se semmit."
    Az Eclipse volt az Android korábbi fejlesztőrendszere. Az ami ma az Android Studio. Ezt azért kell tudni, mert még majdnem minden példaprogramot Eclipse alá fogsz megtalálni. Szerencsére az Eclipse projekteket az Android Studio be tudja tölteni.

    Ja, igen. A projektek.
    Az android programot ún. projektben készítik el. A projekt könyvtárszerkezete kötött, és rengeteg file-t tartalmaz, amihez a tényleges programnak semmi köze. Ezért nem értetted sztem. a küldött példákat. Neked a projektből csak a kódot kellene elolvasnod, viszont a teljes projekt sokkal könnyebben betölthető egy fejlesztő-rendszerbe (pl. Android Studio), ha kezdő vagy.

    "mert biztos vagyok benne, hogy ezt meg kell változtatnom:
    String backupDBPath = DB_NAME;"
    Nem, ezt speciel teljesen felesleges megváltoztatnod sztem. Erre csak akkor lenne szükség, ha több adatbázist is tartalmazna a programod.
    Ebben erősítsenek vagy cáfoljanak meg a többiek, de én nem találtam olyan módszert, amivel a beépített adatbáziskezelő az adatokat máshol tudta volna kezelni. Vagyis nem lehet megkérni arra a rendszert, hogy a programod adatbázisát tegye olyan helyre, ahol eléred. Az kötötten a megadott könyvtárba kerül. Ki kell másolni onnan.

    "Olvasni, bővíteni tudok, de létrehozni nem!"
    Szerintem kezd a java-val, az magyarul is hozzáférhető. Itt elapad a magyar irodalom, jön az angol. De az Android (ld. doksit a saját oldalán), SQLite (szintén saját oldala), és az ezen a fórumon már számtalanszor felsorolt forrásokon elindulva szépen meg lehet ismerni az Android rendszert. Vagy legalábbis azt a szeletét, ami téged érdekel.

    Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikeredett. Sajnos, nem lehet célom, hogy az egyes kérdésket megvilágítsam, sokkal inkább arra szerettem volna felhívni a figyelmedet, hogy milyen gazdag is ez az egész Android. No persze, ez aránylag sok idő, de nem is kell egyszerre az egészet megemelni. Szerintem nulláról kb. 1 hónap alatt el lehet jutni egy űrlapig, talán még az elmentéséig is. Az adatbáziskezelésre viszont legalább egy fél évet jósolnék nulláról.

    És tényleg a legteljesebb jószándékkal írtam, elsősorban azért, mert én is végigcsináltam.

Új hozzászólás Aktív témák