Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spgabor

    aktív tag

    válasz slecht #50058 üzenetére

    Igen, közben megtaláltam.
    Viszont mivel én passzívra szeretném, ezért most megfelelő lyuktávolságú 40x40mm-es, lehetőleg réz bordát keresek hozzá. Lyuktáv: 59mm.
    Ha nem lesz 1-2 napon belül, akkor faragok egy nagyobb réz vga bordából.

    Amúgy ismét a gyári hűtésekre visszatérve, a H96 Pro Plus esetében nem csoda, hogy több helyen olvastam a neten a túlzott melegedésről. Egy kicsi, alig 4mm-es borda van ráragasztva. Fölötte meg egy kamu lemez van, mert az igazából egy plexi lap az alján egy pár négyzetcentis felragasztott alufóliával, így belülről fémnek tűnik... Ez a zárt dobozban nem csoda, hogy kevés. Legalábbis az én, valószínűleg fake boxomban. De a netes képeket elnézve az eredeti is ugyan ez a kivitelezés.
    Az X92 már ehhez képest tényleg komolyabb hűtést kapott, mert az a régi alaplapokon is látható északi híd hűtés került rá. Ez kb 40x40 mm, de ez is csak kb 3-4 mm magas. Akár még elég is lehet, ha nincs terhelve folyamatosan, de a gyári megoldása, hogy 3 mm-es gap pad segítségével van megoldva a hőátaadás, az jelentőssen csökkenti a pici borda hatásfokát. Nem csoda, hogy te is írtad, kb 20 fokot jelent, ha azt a padet kidobod és a gyári hűtést alápasztázod. Azért is lesz nekem jó egy magasabb, lehetőleg réz borda normális pasztával. Így a nyári legnagyobb kánikulában ha terhelem például valami játék közben, akkor se fog megfőlni.

    Üdv.:
    spgabor

Új hozzászólás Aktív témák