Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz KillerKollar #1109 üzenetére

    Egyfelől igaz, másfelől, azért kicsit "hullámzó" a fejlődés intenzitása.
    Pl. a Core 2, illetve a 8800GTX forradalmi volt anno. PCIE, USB, SATA generációváltás sincs minden évben.
    A másik pedig; lehet, én vagyok naiv, de könnyen lehet, hogy pár éven belül lassulni fog a fejlődés üteme, a csíkszélesség problémák miatt.
    2006-ban prezentálta az Intel a tick-tock ütemtervét, ami 2011-ig szól, vagyis akkor 5 évvel előre meg tudták mondani, mi lesz.
    Most 2010-et írunk, és csend van a folytatásról; bemutatták a 22nm-t ez igaz, de ha tervszerűen akarnak haladni, azzal csak 2013-ig húzzák ki...
    Még most sem tudják biztosan, hogy 16nm-en lehet-e gazdaságosan gyártani tranyókat.
    De mint említettem, lehet én vagyok naiv és pesszimista... :)

  • csatahajós

    senior tag

    válasz KillerKollar #1109 üzenetére

    Én azt mondanám, ha megengedheted magadnak akkor ne várj a HD6000-ra. Az 5970 még jó darabig elég lesz és ahogy angel is írta a HD6000 jövő tavasznál előbb nem lesz kapható érdemben, plusz annak is kell 1-2-3 hónap hogy a driverek konszolidálódjanak, tehát minimum 1 év mostantól számítva.
    PCI 2.0 viszont tényleg elkellene az 5970nek, bár a 30% az szerintem extrém eset, de biztos, hogy valamennyit visszafog a teljesítményen.

    Ami meg az új CPU architektúrákat illeti, vegyél olyan lapot amibe akkor is tudsz bővíteni (AM3 vagy LGA1366), az AMD-nél ráadásul már most a chipsetben van a SATA 3.

    Még azt hozzátenném, hogy bár nagyon korai jósolni, de lévén a HD6000 is új architektúrának ígérkezik, valószínűleg valamennyire érvényesülni fog az R600/ Fermi jelenség, azaz nagy lesz, forró lesz és nem fog eleinte überszuperul teljesíteni az ellenfél második lépcsős-next-gen termékeihez képest. Persze az Ati most lépéselőőnyben van, de ki gondolta volna anno, hogy ma , 2010ben ez lesz a szitu amikor az R600-zal bénáztak Kanadában (jó igaz, abba belejátszott az AMD felvásárlás is...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák