Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacesz88

    tag

    válasz SECTORnooB #26518 üzenetére

    Köszönöm még egyszer az iránymutatásokat tényleg, de ne induljunk el a rossz irányba, csak segítséget kértem, amit úgy gondolom meg is kaptam részben.

    1. lenne rá pénzem továbbra is mondom, sőt nettóban tudok vásárolni abban a szerencsés helyzetben vagyok.

    2. Viszont azt is sejtem, hogy viszonylag rövid időn belül esni fog az ára véleményem szerint egy 10-est kb a 2600x-nek. Vagy a 2300x, 2500x széria fog olyan áron jönni azzal a teljesítménnyel ami egy kicsit meg tudja kavarni a piacot, hogy megérje inkább azt venni.

    Miután nettóban tudok vásárolni így azt gondolom, hogy a kicsi procin alig tudok bukni (vagy nem is?) és ez miatt gondoltam átmenetként rá, és ha beáll a nagyobb proci ára a kezdeti viszonylag magas árról, akkor megvenni szintén nettóban.

    Attól függetlenül, hogy tudom kb 9-12 ezer Ft spórolásról beszélünk ami nem sok, de mégis pénz és a reális értéke a későbbiekre nézve a procinak a teljesítményéhez mérten tovább fennmaradna.

    Az i5 6500-öm gyakorlatilag egyik napról a másikra fele annyit ér, így hiába vettem azt is szintén nettóban még így is "megjártam" vele. Nyilván van egy természetes avulás a pc iparban ezt el kell fogadni, főleg ha verseny van, de szerintem a legrosszabb biznisz pont a legmagasabb ponton megvenni valamit, főleg ha nem létszükséglet. Ez a 2600x lenne most részemről. Viszont a kisebb procik viszonylag már beálltak és azért 20 ezer Ft körüli pénzt megérnek főleg hogy szinte 1-1ben tudnám cserélni. És szívesen kipróbálnám a ryzent. Persze ha hozza közel azt a teljesítményt ami az átmeneti időre szükséges lenne nekem. Tehát nagyjából azt ami már megvan. Ha nem tudja vagy jóval gyengébb akkor nincs is miről beszélni mert nem váltok rá csak ha úgy gondolom megéri a 2600x körüli teljesítmény nekem.

    Viszont azt sem szeretném, hogy jön valami proci a közeljövőben olyan áron, hogy majd még 15ezerért sem tudom eladni a mostani procimat és annál többet rá kell majd fizetni a jobbra. Remélem így kellően kiveséztük a dilemmámat :R

Új hozzászólás Aktív témák