Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz HSM #7910 üzenetére

    No-no. Nem nyert. 2 db 2-es CCX, amik között Infinity farbic van, ha jól emlékszem. Az kicsit más. Viszont másképp is lesz optimalizálva. Míg Intenlnél elvileg a teljes L3 cache osztott, itt 8 MB-onként van 4-4 mag között elosztva. Ez elvileg teljesen jó elosztás. Illetve CCX összeköttetésen keresztül át tud nyúlni a másik 8 MB-ba bármelyik mag, csak nincs nagyon értelme. Bár magonként kicsit gyengébb intelnél AMD, viszont SMT-vel már erősebb, mint intel HT-vel. Ez egyrészt a több cache-nek, másrészt az architektúrának köszönhető. Szerintem egyébként a CCX -es dolgot javítják Ryzen 2-ben, és ha csak annyit hoznak emellett pluszban, mint buldozer és piledriver között, akkor már nyert ügyük van, főleg, hogy a nagyobb FX-eknl volt még egy stepping, ami még 2-3 %-ot hozott magonként. Az már 10-20% között is lehet. Emellett csökkentik a csíkszélt 7 nanora, tehát növelhető az órajel. Ha az felmegy 4,3 GHz-re alap, és 4,5, vagy a fölötti turbóra, akkor érdekes lesz. Az órajel is fontos a cache-ek elérése miatt, de meglátjuk. Én 40% körüli szálankénti teljesítménynövekedést várok, nem csak IPC-t, hanem IPC+órajelnövelést egyben. Ehhez jó lenne nekik is feltornászni az L2 cache-t 1 MB-ra, ami a Skylake-X-ekre is jellemző, és akkor K.O. lenne a dolog. ha ez így meglenne 2018 végére, akkor ... Nem merek jósolni, de elléphetnének intel elől. Skylake-X-ről láttam valami fake gyanús tesztet, bár az, hogy
    a dedikált L2-t magonként 1 MB-ra növelték 128 Kb-ról, sokat fog nyomni a latban. Szerintem 5-10%-ot biztosan. Meglátjuk. Viszont az is tény, hogy egyelőre csak a 10/20-as intel lesz elérhető 1000 USD-ért, és a pletykák szerint ennyiért meglesz a 16/32-es Threadripper is. Tehát ha 20%-kal is többet tud intel szálanként összesen, akkor az 24 szálra jön ki a 32-vel szemben, arról nem beszélve, hogy adnak hozzá 44 PCIE Lane-t az AMD 64-ével szemben... Ez 4 db videokártyánál adott felhasználásnál rengeteget számít...

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák