Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Whysperer #794 üzenetére

    Akkor azt kellene megnézned, hogy ezek a progik hány szálig skálázódnak. Ha többségük nem skálázódik 4 magnál tovább, akkor szerintem nem érdemes már az 1000-es szériából nézelődnöd.

    Ez olyan, mint az SC2 játék. PH!-s kolléga kért egy tesztet tőlem, hogy mennyire vállalható a játék sebessége nálam a húzott FX-en (8mag, 4.3GHz), mert nála baromi lassulások vannak. Mondtam neki, hogy én multiztam vele haverokkal, nem volt gáz.
    Aztán küldött zombis replayt, ahol a játék első harmada után konkrétan gyakran diavetítés volt... Nézem proci terhelést közben, erre minden 2. mag kb. 0%-on járkál. Ergó akárhány magos procit rakok oda, megint a vacak Intel 4c4t procis gépen fog csak normálisan futni a játék, mert anno úgy csinálták meg... Ebben a környezetben egy 2600-as proci számottevően jobb eredményt érne el, mint pl. egy 1800-as.

    Ugyanakkor meg egy rendes többszálú játékban mint a CiV VI, ME Andromeda vagy GalCiv3 már teljesen más lenne a felállás.

    *szerk:
    csak referenciának, 100 / 676 CB pontot csinált az említett FX proci.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák