Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz micafighter #8893 üzenetére

    Az már nem sajnos.

    De nem merem meglépni a cserét. Most van egy másfél éves atomstabil konfigom (lásd az adataimnál).
    4500MHz-en megy a proci, de csak ezért ennyin mert működnek az energiagazdálkodási funkciók is, azaz pl. alacsony terhelésnél visszaveszi magát 800MHz-re, maximálison meg mind a négy mag 4500MHz-en teper (pl. Sony Vegas).
    Nincs is vele semmi bajom, így megy már másfél éve.

    Csak jött a szakmai kíváncsiságom, és ugye a Ryzen nagyon innovatív. Az Intel csak kapkod most, az AMD meg nézi a vergődését mosolyogva, teheti is.

    Viszont alaposan utánaolvastam a RAM kérdésnek, és bizony elég sok a baj az AMD háza táján ezzel. Ugyan a 2X00-as sorozatú procik a 4-es kezdetű csipkészletes lapokkal már sokat javítottak a helyzeten, de pl. az én RAM kittemet nézve (G.Skill Ripjaws V 2x16GB DDR4 3200Mhz F4-3200C16D-32GVK) koránt sem rózsás a helyzet.

    Egyrészt 2x16GB, azaz nem a szokványos 4x8-as felállás, másrészt meg Hynix csipszettes, ami lutri a Ryzen esetében.
    Több fórumot átmazsoláztam a témában, és sajnos a Hynix-es 16GB-os modulokkal jócskán szívnak a Ryzenesek.

    Úgyhogy nem merem meglépni a cserét (alaplap és proci) pedig nagyon szerettem volna, de így lutrizni nem akarok.

    Köszi mindannyiótoknak a segítő szándékot!

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák